těhotenství: krvácení z nosu a krvácení z dásní – přehled témat

Krvácení z nosu během těhotenství může být způsobeno zvýšeným průtokem krve do tkáně, ohraničující vnitřek nosních cest (sliznic).

Zvýšený průtok krve do sliznice úst a dásní v průběhu těhotenství může také způsobit krvácení, a to zejména při čištění zubů. Dásně se může objevit více nateklé než obvykle. Zkuste měkkým štětinami zubního kartáčku.

Pravidelné návštěvy u zubaře během těhotenství jsou důležité, aby se zabránilo problémům. Informovat svého zubaře svého těhotenství. Některé zubní práce (obvykle nějaké stomatologické zákroky vyžadující anestezii nebo rentgeny) mohou být odloženo až poté, co dodat.

Vyhnout se používání nepředepsání nosní decongestants, jako jsou alergie pilulky nebo sprejů. Máte-li vážné problémy alergie, poraďte se se svým lékařem; Použijte zvlhčovač vzduchu ve vašem domě nebo kanceláři a ve vaší ložnici v noci; Pokud máte vysmrkat, jemně vyhodit jednu nosní dírku najednou; Vložit tenkou vrstvu saline- nebo na bázi vody nosního gelu, jako je například NasoGel, uvnitř nosu.

Vzpřímeně sedět a tip hlavu mírně dopředu. Nenaklánějte hlavu dozadu, to způsobí, že krev kapat dolů na zadní straně krku; Špetka nozdry pevně zavřené mezi palcem a ukazováčkem po dobu 10 minut plných bez zastavení; Pokud váš nos je stále krvácení po 10 minutách, držet nozdry zavřené po dobu dalších 10 minut. Většina krvácení z nosu se zastaví po 10 až 30 minutách tlaku; Vyhnout se smrkání po dobu nejméně 12 hodin po krvácení z nosu.