Přehled téma – Parkinsonova choroba a deprese

Deprese je časté u lidí, kteří mají Parkinsonovu chorobu. Někdy je to způsobeno tím, nemoci samotné. Nebo to může být způsobeno tím, úzkost, která přichází s tím žádný dlouhodobý, deaktivace nemoc. Péče o sebe citově je důležitou součástí zůstat zdravý.

Vzhledem k tomu, že jste v poslední době byl diagnostikován s Parkinsonovou chorobou, zeptejte se svého lékaře na tyto otázky na své příští návštěvě; 1. V jaké fázi je moje nemoc nynější realitě; 2. Jak rychle myslíš, že moje nemoc bude postupovat; 3. Jak se Parkinsonova nemoc vliv na mou práci; 4. Jaké fyzické změny mohu očekávat? Budu schopen držet krok činnostem, záliby a sportu mám teď dělat; 5. Jaké typy léčby se vám teď navrhujete? Bude to změna, jak nemoc postupuje; 6. Jaké jsou vedlejší účinky léků? …

Pokud pocity smutku přetrvávají, nebo pokud máte příznaky deprese, poraďte se s lékařem. Lék často může zlepšit příznaky deprese. Ujistěte se, že Váš lékař ví, jaké léky užíváte, protože některé léky, které se k léčbě Parkinsonovy choroby mohou interferovat s určitými antidepresivy.

Některé léky mohou způsobit depresi. Zkontrolujte se svým lékařem nebo lékárníkem všechny léky, které užíváte; Získejte pravidelné cvičení a jíst vyváženou stravu; Dostatečně se vyspat; Socializovat. Nenechte říznete off od přátel a rodiny. Smích a humor vám může pomoci překonat pocity smutku; Zůstat aktivní. Parkinsonova choroba může omezit své aktivity, ale to nutně neznamená, že nemůžete pracovat nebo pokračovat v tom mnohé z aktivit vás baví.