plicní embolie, co se stane,

V případě velkého krevní sraženina blokuje tepny v plicích, průtok krve může být úplně zastavena, což způsobilo náhlou smrt. Menší sraženina se snižuje průtok krve a může způsobit poškození plicní tkáně. Ale v případě, že sraženina rozpouští sám o sobě, může to nezpůsobí žádné závažné problémy.

Tuberkulóza, běžně známý jako TBC je bakteriální infekce, která se mohou šířit prostřednictvím lymfatických uzlin a krevního řečiště do jakéhokoliv orgánu ve vašem těle. To je nejvíce často nalezené v plicích. Většina lidí, kteří jsou vystaveni TB nikdy se objeví příznaky, protože bakterie mohou žít v inaktivní formě v těle. Ale v případě, že imunitní systém oslabuje, jako například u lidí s HIV nebo u starších dospělých, TB bakterie může být aktivní. Ve svém aktivním stavu, TB bakterie způsobují smrt tkáně v orgánech, které infikují. Aktivní…

Bez léčby plicní embolie je pravděpodobné, že se vrátí.

Lékaři zváží agresivní kroky, když jsou léčení velké, život ohrožující plicní embolie.

Krevní sraženiny, které způsobují plicní embolie se může rozpustit samy o sobě. Ale pokud jste měl plicní embolii, máte zvýšené riziko opakované epizody, pokud nechcete dostávat léčbu. V případě plicní embolie je diagnostikována ihned, léčba antikoagulační léky mohou zabránit nové tvorbě krevních sraženin.

Riziko mít další plicní embolie způsobené něčím jiným než krevních sraženin liší. Látky, které se vstřebává do těla, jako je vzduch, tuk, nebo plodové vody, obvykle nezvyšují riziko, že další epizodu. Rakoviny se zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin.

Srdeční zástava a náhlé deat; Shoc; Abnormální srdeční rytmus; Smrt části plic, zvané plicní infarctio; Nahromadění tekutiny (pleurálního výpotku) mezi vnější výstelky plic a vnitřní výstelky Cavit hrudníku; Paradoxní embolis; plicní hypertenze

S více epizod plicní embolie může vážně snížit průtok krve do plic a srdce. V průběhu času, což zvyšuje krevní tlak v plicích (plicní hypertenze), nakonec vést k pravostranné selhání srdce a možná i smrt.