zánět pohrudnice diagnóza a léčba

Častokrát, výrazná bolest zánět pohrudnice, když vdechování je důležitým vodítkem ke svému lékaři. Kromě toho bude lékař poslouchat své hrudi stetoskop, jak dýcháte. Tato zkouška může odhalit pleurální třecí šelest – abrazivní zvuk pohrudnice dvou vrstvách posuvných proti sobě.

Pleurální třecí šelest produkuje škrábání, chraplavý zvuk, ke kterému dochází na konci svého vdechování a při začátku své výdechu. Pochází z oblasti přímo nad pohrudnice zánět. Pokles v dechu zvuky a ke změně jejich kvalitě mohou dovolit lékař diagnostikovat pleurální výpotek.

Pneumonie je akutní infekce plic. Je to častější problém, než si většina lidí myslí. Obvykle pneumonie je mírné onemocnění, ale některé formy jsou velmi nebezpečné a vyžadují hospitalizaci. Ve všech případech, budete muset hledat péči od svého poskytovatele zdravotní péče; Zápal plic může ovlivnit jen jeden laloku pravé nebo levé plíce, celé plíce nebo obou plic; Mnoho různých druhů bakterií nakazit do plic a způsobit zápal plic. Infikované plíce úniku kapalin a vrhnout odumřelé buňky. Tento materiál dřeváky …

Lékař může také vzít rentgeny hrudníku. Tyto rentgeny bude normální, pokud máte jen zánět pohrudnice, aniž by kapalina, ale může ukázat, tekutina, pokud máte pleurální výpotek. Mohou také ukázat, zda pneumonie je příčinou zánět pohrudnice. CT a ultrazvukové vyšetření mohou být také použity pro lepší vizualizaci pleurální dutiny.

Pokud existuje velké množství tekutiny přítomné, lékař může čerpat vzorek pleurální tekutiny k analýze. Lékař určí přesnou polohu tekutiny. Pak, po injekčním záda nebo hrudník s místním znecitlivění, lékař bude používat injekční stříkačky k extrakci tekutiny v proceduře s názvem torakocentéza. To může být provedeno s vedením z ultrazvukového testu. Lékař bude probíhat testy na vzorku ke stanovení základní příčiny nahromadění tekutiny.

Občas, lékař může požadovat biopsii pohrudnice lépe analyzovat tkáň a zjistit příčinu zánět pohrudnice. Vzorek pleurální tkáně je možno získat několika způsoby

S bioptického needl; Tím, že malý řez v hrudníku Wal; Použitím thoracoscope (video-assisted nástroj pro prohlížení hrudní dutinu a odběr vzorků)

Jakmile je identifikován základní příčinou vašeho zánět pohrudnice, Váš lékař podnikne kroky, aby ji léčit. Lékař Vám může předepsat antibiotika pro infekci. Kromě toho může lékař předepsat protizánětlivé léky proti bolesti nebo jiné léky k nápravě zánětu. Někdy bude kodein založené na sirup proti kašli být předepsána pro ovládání kašel, který může zhoršit bolest.

V případě pleurálního výpotku, bude Váš lékař nařídit léčbu směrem k základní příčině tekutiny. Někdy, když pleurální tekutina je infikovaný nebo částka je příliš vysoká, může lékař mozků ji přes trubku vložené do hrudníku, což je postup, který vyžaduje hospitalizaci.

I když zánět pohrudnice pravděpodobně nelze zabránit, může to znamenat větší základní problém, jako je infekce, krevní sraženinou (plicní embolie) nebo lupus, který potřebuje okamžitou pozornost.

ZDROJE

Kass S. merican rodinný lékař, -MAY 1, 2007.

Ferri, F. Ferri v klinické poradce 2012, Mosby, 2011.