snižuje riziko rakoviny, když jste BRCA-pozitivní – přehled téma

Pokud jste zjistili, že máte změnu BRCA genu, může být cítit docela ohromen. Ale pokud jde o rakovinu, vědění je moc. Nyní, když víte, že jste BRCA-pozitivní, můžete podniknout kroky ke snížení riziko vzniku rakoviny prsu a vaječníků.

Odborníci vědí, že ženy, které jsou BRCA-pozitivní častěji než průměrné ženy dostat rakovinu prsu a rakoviny vaječníků. Tato tabulka ukazuje předpovídanou počtu žen v každé skupině, kdo dostane rakovinu ve věku 70.

Je jasné, že mají změnu BRCA je velký rozdíl. Ale je důležité si uvědomit, že

Problém je, že nikdo nemůže předpovědět, kdo bude či nebude mít rakovinu, nebo kdy. To je důvod, proč odborníci naznačují, že všechny ženy se změnami BRCA podniknout kroky, aby se zabránilo rakovinu.

Ženám pomoci se změnami BRCA, někteří odborníci udělal studii, která nechat je předpovědět, kolik prsu a vaječníků riziko rakoviny by bylo možné snížit

Studie také zkoumala, který má operace v různém věku. Tak například, můžete vidět, jaký rozdíl to může udělat, pokud budete mít vaše prsa a vaječníky až poté, co jste udělal s dětmi. Tyto výsledky jsou jeden kus z informací, které lze použít jako si můžete prohlédnout, jak snížit riziko rakoviny.

Chirurgické a screeningové testy nejsou vaše pouze možností. Můžete si také promluvit se svým lékařem o preventivních léků, jako je tamoxifen. A některé ženy rozhodnou mít žádnou léčbu či další vyšetření.

V případě 20 ze 100 žen se změnami BRCA2 dostanou rakovinu vaječníků, což znamená, že 80 ze 100 z nich to nechápu; Asi 60 ze 100 žen s BRCA1 změnami nedostanou rakovinu vaječníků; Asi 65 ze 100 žen se změnami BRCA2 nedostanou rakovinu prsu.

Mít prsa odebírán (mastektomii); S vaječníky odstraněny (ooforektomie); Mít každý rok, který začíná ve věku 25 Tyto screeningové testy nemají prevenci rakoviny prsu mamografické vyšetření prsu a MRI. Ale mohou najít časného karcinomu, kdy lék je nejpravděpodobnější.