rakovina prostaty a erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce, také volal impotence, je neschopnost vytvořit nebo udržet erekci uspokojivý pro pohlavní styk.

Ačkoli karcinom prostaty, není příčinou erektilní dysfunkce, může léčby onemocnění způsobit potíže. Mezi nimi

Neexistuje žádná léčba rakoviny prostaty, kdo to je právem každého člověka, ale máte spoustu možností. Lékař zváží mnoho věcí, když se doporučuje jeden pro vás, VČETNĚ; Velikost vašeho nádoru a jak daleko to se rozšířilo, nazvaný fázi svého diseas; Jak rychle se nádor je pravděpodobné, že gro; Váš věk a jak zdravé vy ar; Vaše osobní preference

Různé procedury může vést k impotenci dříve než ostatní.

Chirurgický zákrok k odstranění celé Glan prostaty; Radiační terapie, ať už externím paprskem nebo radioaktivního implantátu semen; hormonální terapie

Závažnost erektilní dysfunkce, závisí na typu operace, stádiu rakoviny, a zručnosti chirurga.

Použije-li se nervy šetřící technologie, může dojít k zotavení z erektilní dysfunkce během prvních dvou let po zákroku. Renovace erektilní funkce po non-nervy šetřící operaci je nepravděpodobné, ale možné.

Použití vakuových Devi CE nebo erektilní dysfunkce drog poté, co tělo se uzdravil po chirurgickém zákroku může zlepšit kvalitu erekce a urychlit návrat normální sexuální funkce (viz níže).

Pokud erekce může být dosaženo po operaci, jeden neztrácí schopnost mít orgasmus. Mohou však být “suché” orgasmus, ve kterém málo (pokud existuje) se vyrábí ejakulátu. To má za následek neplodnosti pro většinu lidí, i když většina lidí jsou starší, jsou-li diagnostikován karcinom prostaty a nemusí mít obavy. V případě potřeby by si promluvit se svým lékařem o “bankovní” spermie před výkonem.

Erektilní dysfunkce je nejčastější dlouhodobé komplikace radiační terapii. Nicméně, její výskyt klesá, když se používají sofistikovanější procedury, jako je například radioaktivních osiva implantáty (brachyterapie), intenzita-modulované radioterapie (IMRT), nebo 3-D konformní radioterapie.