psoriáza na podzim av zimě: symptomy, triggery, procedury

U některých lidí s psoriázou, podzim a zimu přivést kratší dny, chladnější teploty a zhoršení příznaků psoriázy.

Pokud vaše hledání úlevu od skalpu psoriázou nechává vás poškrábání vaší hlavě, nastavit svou mysl v klidu. Opravné prostředky jsou tak blízko, jako rohový obchod, a některé můžete mít již ve vaší spíži; Existuje mnoho dobrých výrobků si můžete koupit bez lékařského předpisu, říká Joel Gelfand, MD. Trik je použití jim správnou cestu; Váš první krok: Změkčení a odstraňte šupiny, které se hromadí na hlavu. Jakmile jsou pryč, vaše pokožka je připravena na krémy, které přinášejí úlevu.

Zde jsou odpovědi na sedm Nejčastější dotazy týkající se lupénky na podzim av zimě.

Suchý vzduch a nízká úroveň vystavení ultrafialovým paprskům slunečního záření je pravděpodobně způsobí zhoršení příznaků psoriázy v průběhu podzimu a zimy.

Nejen že jsou zimní dny kratší, ale většina lidí tendenci trávit méně času venku. A když dělají statečný prvky, oni jsou obvykle svázaný od hlavy k patě. Všechny tyto věci přidat až mnohem méně ultrafialového záření ze slunce, což může usnadnit lupénky na jaře av létě.

Odborníci se domnívají, že ultrafialové světlo brání rychlý růst kožních buněk, která je charakteristická pro psoriázy. Takže můžete zjistit, že vaše psoriáza je více pravděpodobné, závoje a vaše plakety zhorší, když tráví méně času na slunci.

Také nedostatek vlhkosti ve vzduchu venku a suché teplo do většiny budov během chladnějších měsících může připravit vaše pokožka vlhkosti, kterou potřebuje. Můžete být schopni zmírnit příznaky lupénky suchosti v souvislosti s tím, že pravidelně zvlhčující pokožku a instalace zvlhčovače vzduchu doma. Pokud je to možné, zvlhčovat vaši kancelář, taky.

Rozhodně nejdou běží dolů na opalování budky – existují bezpečnější způsoby, jak získat psoriázy-zmírnění ultrafialové paprsky.

Lékařské použití světelných paprsků k léčbě psoriázy je známý jako fototerapie. Různé možnosti existují, což může být provedeno v ordinaci lékaře, lupénka klinika, nebo dokonce pohodlí vašeho domova.

Forma světla známé jako ultrafialového záření B (UVB), se zdá být velmi prospěšné pro léčení psoriázy. Lékař může předepsat určité množství expozice UVB záření v závislosti na vašich příznaků. Pokud lékař nemá zvolit tuto formu světelnou terapii psoriázy, zeptejte se, zda byste měli zvážit nákup domů UVB jednotku.