prevenci zneužívání drog OTC: poradenství dospívající poradce je

Byli jsme svědky děti v našem centru, kteří zneužívají over-the-counter lék proti kašli na několik let – od zhruba ve stejné době, kdy média začala mluvit o tom hodně. Když bychom sítě na školách, měli bychom slyšet od poradci pomoci student, který se stává problémem.

V době, kdy dítě k nám přichází, oni jsou obvykle používáte jiné léky stejně, ale to je často první drogou se snažili. Mnoho uživatelů lék proti kašli jsou mladší a stále ještě v experimentálním stádiu.

Nemyslete si, že vaše dítě by nikdy trvat kašel pilulky nebo sirup z vaší lékárničce jen proto, že je jí teprve 12 nebo 13! Studie ukazují, že většina dětí, kteří zneužívají lék proti kašli jsou mezi 12 a 17 let.

Lék proti kašli je slovo-of-úst lék. Je to obvykle přijato v proudech pravidelně, ale ne často, s cílem posílit vliv jiných primárních drog, jako je marihuana nebo alkohol. Je to jednoduše kupují a jednoduše přenést z jednoho kluka do druhého. Vezmou ho doma ve svém pokoji po rodič jde do postele. Myslíte, že jste na počítači a oni pít sirup proti kašli.

Děti mají pocit, že protože je to v lékárničce, nebo v lékárně, že to nesmí být příliš špatné. Říkají: “Co je to velký problém? Je to jen sirup proti kašli!” Ale faktem je, že pití celou láhev to může opravdu číslo na ně z hlediska produkujících halucinace, ospalost a prudkými změnami chování.

Měli jsme dvě návštěvy nouzového pokoje nedávno, ve kterém děti byly halucinace a zdají být psychotický. Oni nevědí, kde jsou, nebo kdo jsou, a rodiče se bojí a nemají tušení, co se děje.

Je tu hodně změn nálady, chování, postoje a emoce.

Často to je důvod, proč děti rozhodnou zneužít lék proti kašli. Mají pocit, že je to něco, co jejich rodiče nebo někdo orgán nebude schopen detekovat. A mohou vždy jen říci, že byl nachlazený a neměl cítit dobře, a to je důvod, proč si ji vzal.

Chtěl bych poradit rodičům, aby se zabránilo “není moje dítě” syndrom. Je to dávat hlavu do písku. Děti jsou tak ovlivněna jinými dětmi, i to dítě, které by nikdy přemýšlet, jak to dělá. No, pokud chtějí patřit, a někdo ve své skupině se to dělá a oni nabídli, je to velmi běžné pro ně to – jen aby byl součástí skupiny.

Připravte své dítě. Naučit je zamítnutí žádosti o dovednosti. Komunikovat po celou dobu, o všem – nejen léky. Více zapojit tím, že žádá své dítě, jak se cítí a co oni jsou prochází. Mají ty dveře otevřené pro cokoliv.

ZDROJ

Michelle Rolle, vyšetřovatel, Odbor sociálních služeb, Yonkers, NY