prevence pádů u seniorů, kteří berou vysoce rizikové léky – přehled témat

S vysokým rizikem znamená, že lék může způsobit vážné zdravotní problémy nebo nehody. Vysoce riziková nemusí vždy znamenat “nepoužívat”. To může znamenat “používat opatrně”, kdy lék je více pravděpodobné, aby vám pomohl, než vám ublížit.

Antipsychotika, jako jsou haloperidol, quetiapin a risperidon; Svalová relaxancia, jako například carisoprodol, cyklobenzaprin, methokarbamol a; Léčiva k léčbě úzkosti, jako je alprazolam, chlordiazepoxid a diazepam; Spát lék, jako je například zaleplon a zolpidem; Over-the-counter alergie léky, které používají difenhydramin nebo chlorfeniramin. Některé léky na spaní nebo bolest také použít difenhydramin.

Je to nikdy příliš pozdě na to, těžit z výhod cvičení, ať už jste 45 nebo 95. V prvé řadě to prostě cítíte dobře pohybovat. Tím, že aktivnější, můžete také snižovat hladinu krevního cukru udržet diabetes pod kontrolou; “Nemusíte běžet maratón získat výsledky,” říká Dawn Sherr, RD, Asociace Diabetes pedagogové. “Chůze, plavání a hraní s vnoučata jsou skvělé způsoby, jak získat cvičení €.; Následujícím čtyři kroky, jak začít.

Příklady předpis vysoce rizikové léky patří

Jak jste věku, vaše tělo se mění. Když budete mít lék, můžete získat silnější účinek, než když jste byli mladší. Například můžete získat více závratě nebo ospalost. A ty mohou být s větší pravděpodobností mít nebezpečné vedlejší účinky, když budete mít více než jeden lék. Například, užívání léků proti bolesti spolu s medicíny spánku může způsobit, abyste přestal dýchat.

Chcete-li zabránit vážné vedlejší účinky, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o svých léků.

Udělejte si seznam všeho, co vzít. Zahrnují dávky a když ji vzít. Uchovat kopii s vámi, ale odnést ji do každého lékaře návštěvu. Zeptejte se, zda existují nějaké léky, které nepotřebují ani by neměly trvat. A zeptat, jestli byste mohli snížit dávku některého z léků; Zjistěte si, zda léčba bez léků by mohlo fungovat pro vás; Používat jednu lékárnu, pokud je to možné. Před naplněním nový předpis, dejte lékárník svůj seznam léků. Zeptejte se o možných interakcích s ničím užíváte. Pokud používáte více než jednu lékárnu, ujistěte se, že každý z nich má svůj seznam; Promluvte si se svým lékařem o všech nežádoucích účinků, které máte. Lékař může chtít změnit Vaši dávku nebo lék. Ujistěte se, informujte svého lékaře, že si jen chcete užívat léky, které skutečně potřebují, a na nejnižší možné dávce.