prehypertenze příčinách, symptomech a ošetření

Prehypertenze je krevní tlak, který je vyšší, než je obvyklé, ale ne natolik, aby se vysoký krevní tlak vysoký. Je to varování, že váš krevní tlak stoupá.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují preventivní pečovatelské služby, včetně krevního tlaku a cholesterolu projekce, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Krevní tlak je zobrazen jako dvě čísla, jako je například 120/80 (například “120 více než 80”). Horní číslo je tlak, když srdce pumpuje krev. To se nazývá systolický tlak. Spodní číslo je tlak, když srdce se uvolní a naplní krví. To se nazývá diastolický tlak. Ideální krevní tlak pro dospělého je nižší než 120/80. Vysoký krevní tlak je 140/90 nebo vyšší. Prehypertenze je mezi 120/80 a 140/90.

Odborníci neznají přesnou příčinu vysokého krevního tlaku. Ale souhlasí s tím, že některé věci může udělat krevní tlak jít nahoru. Patří mezi ně není dostatek pohybu a nadváha. Jíst potraviny, které mají příliš mnoho sodíku (sůl) a nadměrné pití alkoholu může také zvýšit krevní tlak.

Krevní tlak, který je vyšší než normálně nevyvolává příznaky. Většina lidí se cítí dobře. Zjistí, že mají vyšší než normální krevní tlak během rutinní zkoušky nebo její lékař návštěvu k jiným problémem.

Jednoduchý test s krevní tlak manžety je vše, co potřebujete zjistit krevní tlak. Lékař nebo sestra dává manžetu kolem paže a čerpadla vzduch do manžety. Manžeta stiskne ruku. Lékař nebo sestra bere krevní tlak a zároveň nechal vzduch z manžety.

Pokud tento test ukáže, že Váš krevní tlak je vyšší než normálně, lékař může mít přijdete na následné návštěvy, které mají být znovu testovány. Tím se potvrdí, že máte prehypertenze.

Někteří lidé mají jen vyšší krevní tlak, když jsou v ordinaci. Tento jev se nazývá bílý nátěr hypertenze. Pokud váš lékař myslí, že to je stále v cestě měření svou pravou krevní tlak, může být nutné vzít krevní tlak doma.