Možnosti léčby Parkinsonovy choroby

Obvykle pasivního příznaky Parkinsonovy choroby jsou dostatečně vyznačuje lékař určit diagnózu v kanceláři. Neexistuje žádná krevní test nebo mozku skenování, která potvrdí diagnózu. Ale pokud si nereagují na léky používané k léčbě Parkinsonovy choroby, je možné, můžete mít jiný typ pohybu poruchou, která způsobuje stejný typ příznaků. Dělá další testy mohou pomoci lékař zjistit, zda nějaký jiný problém je příčinou vašich příznaků Parkinsonovy nemoci.

Většina ošetření s Parkinsonovou chorobou směřovat k obnovení správné rovnováhy neurotransmiterů acetylcholinu a dopaminu zvýšením hladiny dopaminu. Drogy jsou standardní způsob, jak toho dosáhnout, ale mnoho pacientů, protože jejich nemoc se zhoršuje, může být kandidáty pro implantaci hloubková mozková stimulace nebo DBS.

Příznaky Parkinsonovy choroby lze často účinně kontrolován pro let s léky.

Levodopa – také volal L-dopa – je droga nejčastěji předepsán. Tělo metabolizuje to k produkci dopaminu. Dát dopamin přímo je neefektivní, protože mozek je přirozené obranné bloky tomu, aby byla použita v těle. Chcete-li potlačit nevolnost a další možné nežádoucí účinky, které levodopa se používá ve spojení se souvisejícím lék s názvem karbidopu. Kombinace je komerčně známý jako Sinemet.

Zřídka, pacient nemůže tolerovat karbidopy a bude brát levodopu sám. Pokud budete mít jen levodopa, je důležité, aby si to ve stejnou dobu jako potraviny nebo vitaminy, které obsahují Vitamín B6, který zasahuje do jeho účinnosti.

Většina lékařů se snaží oddálit spuštění pacientů léčených levodopou tak dlouho, jak je to možné, protože lék má tendenci ke ztrátě účinnosti v průběhu času. Nicméně, je zde nějaká diskuse o čekání začít léčbu s levodopou, protože to může být tak prospěšné. Vědci tedy zkoumány způsoby, jak vykompenzovat ztrátu efektivity.

COMT inhibitory, jako tolkapone (Tasmarem) a entakaponu (Comtan) jsou léky, které jsou pořízené s levodopou. Oni prodloužit dobu trvání úlevy od příznaků tím, že blokuje činnost enzymu, který štěpí levodopu. Tasmar, nicméně, je zřídka použitý, protože to může způsobit poškození jater.