kyselina pangamová: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Kyselina Pangamique, Ácido Pangámico, vápník Pangamate, Calgam, Di-isopropylamin dichloracetát, vitamín B15, vitamín B15.

Neexistuje žádná standardní chemické identity pro kyselinu pangamové. Formulace může obsahovat jeden nebo více z následujících: glukonát sodný, glukonát vápenatý, glycin, diisopropylaminu dichloracetát, dimethylglycin, chlorid vápenatý, fosforečnan vápenatý, kyselina stearová, celulózu nebo jiné chemické sloučeniny; Kyselina pangamová je název pro výrobek původně tvrdil, že obsahují D-gluconodimethyl zbytek kyseliny aminooctové, který byl získán z meruňkových jader a později z rýžových otrub. To je také označována jako vitamín B15, ale kyselina pangamová není obecně uznávána jako vitamín; Výzkum ruskými sportovní vědci zaměřili na kyseliny pangamové, ale jen málo, pokud vůbec, výzkum byl proveden v USA; Přírodní zdroje pro D-gluconodimethyl kyseliny aminooctové patří pivovarské kvasnice, celá hnědá rýže, sezamová semínka a dýňová semínka; I přes závažné bezpečnostní obavy, kyselina pangamová se používá pro zlepšení cvičení vytrvalosti, léčení astmatu a příbuzných chorob, onemocnění kůže, včetně ekzému, plicní problémy, bolestivé nervu a společných podmínek, rakoviny a artritidy, zlepšení okysličení srdce, mozku, a jiné životně důležité orgány, a “detoxikační” tělo. To je také používán k léčbě alkoholismu, kocovinu, a únavu, chrání proti znečišťujících látek ovzduší ve městech, prodlužuje životnost buněk, posiluje imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá při regulaci hormonu.

Protože neexistuje standardní identita pro chemické látky v kyselině pangamové, jak by to mohlo fungovat, je neznámá. I když kyselina pangamová je také nazýván vitamin B15, neexistuje žádný výzkum, který ukazuje, že je zapotřebí v těle, jak je termín “vitamin” by naznačovaly.

Možná Neefektivní fo; Zlepšení cvičení vytrvalosti; Nedostatečná Evidence fo; Astma; Ekzém a další kožní podmínek; Podmínky plic; Bolestivé nervů a problémy s klouby; Alkoholismus; Únava; Vysoký cholesterol; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost kyseliny pangamové pro tyto účely.

Kyselina pangamová je považována za nebezpečnou. Chemikálie nalezené v některých formulacích kyseliny pangamové může způsobit rakovinu; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Je to nebezpečné použít kyselinu pangamová, pokud jste těhotná nebo kojíte. Je těžké přesně vědět, jaké chemikálie jsou v produktu, který používáte. Některé nalezené v některých formulacích může způsobit vrozené vady a / nebo rakoviny chemikálie; Ledvinové podmínky: pangamová kyselina může způsobit ledvinové kameny a jiné problémy s ledvinami, takže existující onemocnění ledvin zhorší. Nepoužívejte ji.

Digoxin (Lanoxin) pomáhá srdce bít silněji. Některé typy kyseliny pangamové obsahují vápník. Vápníku může také mít vliv na srdce. Užívání kyseliny pangamová spolu s digoxinem (Lanoxin) by mohlo zvýšit účinek a nežádoucí účinky digoxinu (Lanoxin).

Některé léky na vysoký krevní tlak, vliv vápníku v těle. Tyto léky se nazývají blokátory kalciových kanálů. Užívání kyseliny pangamová, která obsahuje vápník by mohly snížit účinnost těchto léků na vysoký krevní tlak; Některé léky na vysoký krevní tlak zahrnují nifedipin (Adalat, Procardia), verapamil (Calan, Isoptin, Verelan), diltiazem (Cardizem), isradipin (Lomiru), felodipin (Plendil), amlodipin (Norvasc) a další.

Některé kyselina pangamová může obsahovat vápník. Některé “vodní pilulky” zvýšení množství vápníku v těle. Přičemž velké množství vápníku s některými “vodní” pilulky může způsobit, že bude příliš mnoho vápníku v těle. To by mohlo způsobit závažné nežádoucí účinky, včetně problémy s ledvinami; Některé z těchto “vodních pilulek” zahrnují hydrochlorothiazid (Diuril), hydrochlorothiazid (HydroDIURIL, Esidrix), indapamid (Lozol), metolazon (Zaroxolyn) a chlorthalidon (Hygroton).

Vhodná dávka kyseliny pangamové závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro kyseliny pangamové. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Burnham TH, ed. Drog Fakta a srovnání, měsíční aktualizace. Fakta a srovnání, St. Louis, MO.

FDA Úřad pro regulační záležitosti. Sec. 457,100 pangamová Acid a pangamová produktů kyseliny Nebezpečné pro kontrolu potravin a léčiv použití. (CPG 7121,01). 1995. Dostupné na: www.fda.gov/ora/compliance_ref/cpg/cpgdrg/cpg457-100.html~~pobj (Accessed 16.července 1999).

Šedá ME, Titlow LW. Účinek kyseliny pangamové na maximální výkon běžícím pásu. Med Sci Sportovní Exerc 198; 14: 424-7.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese