Přehled pankreatu rakoviny ošetření

Dokonce i když léčba není obvykle léčit rakovinu, může vám pomoci žít déle a cítit se lépe. Mezi nejčastější úpravy patří Operace, ozařování a chemoterapie. mohou být také použity cílená terapie. Často se používá kombinace těchto procedur.

Operace se provádí, aby pokud možno odstranění nádoru. Ale většinu času se rakovina již tak daleko, že ne všechny z nich mohou být odstraněny šířit.

Pokud chirurgický zákrok může odstranit všechny rakoviny, může vám pomoci žít déle. Ale i při úspěšné operaci, rakovina se často vrací.

Pokud jste řekl, že rakovina se rozšířila příliš mnoho pro chirurgii, možná budete chtít získat druhý názor od pankreatické rakoviny chirurga.

Chirurgie pro karcinom pankreatu patří

Budete v nemocnici po dobu 1 až 2 týdnů po operaci. Pravděpodobně budete se moci vrátit do práce nebo vaší normální běžné asi 1 měsíc. Pravděpodobně bude trvat asi tři měsíce, dokud vaše síla se vrací do normálu. Budete pravděpodobně potřebovat více léčbu rakoviny, jako je chemoterapie nebo radiace.

V závislosti na tom, jak velká část slinivky je odstraněn, může být nutné vzít enzymové doplňky (nahradit enzymy, slinivka dělá) a anti-vřed prášky od nynějška. Pokud je celý váš odstraněn pankreas, budete muset nahradit inzulin produkovaný slinivce břišní. Možná se budete muset kontrolovat hladinu cukru v krvi a dát si inzulín výstřely.

Chemoterapie, někdy nazývaný chemo, používá lék ke zničení rakovinných buněk. Léky používané v této léčby může také mít vliv na zdravé buňky a způsobit vedlejší účinky. Některé běžné chemoterapie léky používané pro karcinom pankreatu, jsou

Časté nežádoucí účinky těchto léků patří

Whipple postup. Jedná se o nejběžnější operace pro karcinom pankreatu. Chirurg může odstranit část slinivky břišní, část žaludku, část tenkého střeva a žlučníku a společného žlučovodu; Distální pankreatektomie. Chirurg může odstranit část slinivky a sleziny; Celkem pankreatektomie. Chirurg může odstranit celou slinivku, část žaludku, část tenkého střeva, žlučových cest, žlučníku, sleziny a lymfatických uzlin v okolí.

gemcitabin; Fluorouracil (5-FU); (Nab) – paclitaxel.

Nevolnost, zvracení a průjem; Ztráta chuti k jídlu; Ztráta vlasů; Ústech boláky; Nízkému počtu krvinek, což může zvýšit riziko infekce a krvácení.