plánování těhotenství, pokud máte cukrovku

Pokud máte cukrovku a chtěli byste otěhotnět, budete sdílet zvláštní zdravotní problémy s jinými ženami jako jste vy. Těhotenství bude klást nové požadavky na vašem těle. Je to důležitější než kdy jindy – dokonce i před těhotenstvím – pečlivě sledovat a kontrolovat hladinu cukru v krvi. Také je potřeba udělat dobrou práci správu diabetu léky.

Možná zjistíte však, že vyhlídky na těhotenství je velká motivace. Nyní je vynikající čas, aby přijaly opatření s cílem snížit rizika pro vás i vaše dítě.

Seznamte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před zastavením antikoncepční metodu a otěhotnět. To je klíčem k zajištění zdravé těhotenství a dítě.

Lékařské testy. Váš diabetes poskytovatel zdravotní péče vám pomůže zjistit, zda váš diabetes pod kontrolou. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je pomocí testu hemoglobinu A1c (HbA1c). Tento krevní test může pomoci zhodnotit svou kontrolu hladiny cukru v průběhu posledních osmi až 12 týdnů.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

Jiné lékařské vyšetření před otěhotněním může pomoci sledovat své zdraví a prevenci diabetických komplikací během těhotenství. To by mohlo zahrnovat

kontrola krevního cukru. Váš poskytovatel zdravotní péče bude nepochybně posílí význam dobré kontroly hladiny cukru v krvi, než otěhotníte. To proto, že mnoho žen ani neví, že jsou těhotné, dokud dítě roste již dva až čtyři týdny. A špatně spravované diabetes může mít velký vliv na své dítě během těch prvních týdnech.

Předsudek překontrolování. Předsudek vyšetření u svého poskytovatele zdravotní péče je dalším důležitým krokem v přípravě na těhotenství. To vám pomůže zjistit, zda jste fyzicky i psychicky připraven k těhotenství. V tomto okamžiku, můžete mluvit o týmu poskytovatelů zdravotní péče, které budete potřebovat, aby co nejlépe spravovat své diabetes během těhotenství.

Diabetes dělá nést rizika během těhotenství, ale můžete pracovat se svým lékařem ke snížení těchto rizik.

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?