pityriasis alba – přehled témat

Pityriasis alba (řekněme “PIH-TIH-RY-uh-sus AL-buh”) je společný kožní problém, který způsobuje, kulaté nebo oválné skvrny na kůži, které vypadají lehčí než zbytek kůže. Náplasti může vypadat růžové nebo mírně šupinatá na prvním místě.

Tento kožní problém je nejběžnější u dětí. Ale někdo může dostat. Náplasti mohou být výraznější u lidí s tmavší barvou pleti.

Příčinou této kožní problém není znám. Ale to může souviset s expozicí slunečnímu nebo suchou pokožku.

Pityriasis alba obvykle nezpůsobí symptomy. V některých případech může být svědění.

To způsobuje mírně šupinaté, kulaté nebo oválné skvrny na kůži. Náplasti mírně růžové. Později slábnout opustit oblasti, které jsou lehčí než ostatní kůže. Nejčastěji se objeví na obličej, krk, paže, nebo horní části těla. To může trvat nějakou dobu, ale na kůži se vrátí do své normální barvy.

Lékař obvykle můžete zjistit, zda máte pityriasis alba při pouhém pohledu na skvrny na kůži. Někdy lékař lehce skřípání povrch náplasti pro kontrolu několik kožních buněk. To může vyloučit jiné problémy.

Pityriasis alba nejčastěji zmizí bez léčby. To může trvat několik měsíců nebo déle pro barvu kůže k návratu k normálu.

Použití hydratační krém nebo může pomoci zmírnit suchou pokožku. Pokud svědění je problém, poraďte se se svým lékařem o jaký lék by mohlo fungovat nejlépe. Lékař může navrhnout steroidní krémy. Ty mohou pomoci v případě, že kůže je svědění nebo podrážděná.

Pokud jste venku na slunci, použijte opalovací krém chránit pokožku před příliš mnoho slunce. Vyberte si opalovací krém pro citlivou pokožku.