Fotografie kožních značek, cysty, boule a hrboly a kdy volat lékaře

Keloidní je bouli tkáně jizvy, která roste kolem hranice ránu je. To může neustále rostou týdnů poté, co vaše kůže se hojí. Častější u tmavé pleti, může keloidy tvořit kdekoli, ale často jsou na ušní boltce, ramena, horní část zad, hrudníku, nebo tváře. Jsou to neškodí, takže pokud tomu tak není chyba vás, můžete je nechat na pokoji. Ale pokud je příliš velký nebo svědění, můžete si ji léčit nebo odstraněny. Aby se jim předešlo, vyhnout se piercing nebo chirurgický zákrok nepotřebujete.

Kožní tagy jsou malé výrůstky kůže s boule na konci. Obvykle se tvoří v místech, kde se vaše pleť leští společně, stejně jako na krku, v podpaží, nebo v tříslech. Z větší části, nemusíte se o ně starat. Ale když jsou bolestivé, krvácení, nebo podrážděná, ukáže se svým lékařem. Ona může zmrazit nebo snížit jejich vypnout nebo použít jemný elektrický proud k jejich odstranění. Nesnažte se jich zbavit sami. Která může způsobit krvácení nebo infekce.

Tyto malé, masově zbarvený vaky pod kůži jsou vyplněny keratinem – měkkým sýrem podobný protein. Pomalu rostoucího hrboly se tvoří, když je vlasový folikul nebo olej žlázy blokována nebo poškozený. Většina kožních cysty jsou benigní (ne rakovina) a nebude potřebovat léčbu, pokud se zraní, únik, nebo obtěžovat. Ale je to dobré mít s lékařem zkontrolovat je vyloučit vážnější podmínku, a to zejména pokud se dostanou červené, bolestivé nebo oteklé.

Existuje mnoho věcí, které mohou způsobit tyto svědění, otok podlitiny – alergie, infekce, slunce, cvičení, stres nebo nemoc. Hrboly se liší ve velikosti a může se ponoří tvořit ty větší. Kopřivka často slábnout během jednoho dne, ale nové může jevit jako ty staré zmizí. Záchvatu může trvat dny nebo týdny. Pokud víte, co spouští své úly, se mu vyhnout. Chladný hadřík nebo sprcha může uklidnit lehčích případech. Antihistaminika nebo steroidy také pomoci.

Bradavice mohou pop-up na ruce, obličej, nohy, ramena, a v blízkosti svých nehtů. Všechny jsou způsobeny lidským papilomavirem (HPV), ale různé kmeny mají vliv pouze na určité části těla. Můžete předat je do jiných lidí nebo nové oblasti kůže dotykem. Bradavice mohou odejít na vlastní pěst, ale léčba je zastaví šíření. Over-the-counter léky mohou pomoci, ale navštívit lékaře na bradavice, které bolí, svědí, hořet, krvácet, nebo se objeví na obličeji nebo genitáliích.

V tomto stavu pokožky, bakterie infikovat své vlasové folikuly, často na krku, stehnech, podpaží, nebo na hýždích. To způsobuje malé červené hrboly nebo bílá hlava pupínků. Můžete také získat puchýře, křupavý vředy a svědění nebo hebkou kůži. Ji léčit, omyjte čistým hadříkem a antibakteriálním mýdlem. Lékař může také dát antibiotika prášky nebo krémy. Aby se zabránilo folikulitida, koupat se často a vyhnout těsné oblečení, vířivky a holení.

Dermatofibrom je malý, firma hrbolek, který se objeví obvykle na nohou v červenohnědou barvu. To má nervy a krevní cévy, takže to může krvácet, pokud je to poškozený, jako když se holit nad ním. Není jasné, co je způsobuje, ale můžete získat jeden po mírném poranění jako chyba kousnutí. Tyto hrbolky jsou neškodné, ale vždy oznamte lékaři o nic nového na kůži. On ji lze odstranit, pokud vám to nestačí – to nebude jít pryč na jeho vlastní.

Malé žláz na krku, v podpaží nebo tříslech, zvané lymfatických uzlin, jsou součástí imunitního systému. Když bojujete infekci, mohou bobtnat na hrášku velikosti kusů nebo větší. Dostanou menší jak si získat lepší. Ale řekni lékaře, jestli jsou oteklé po dobu 2 týdnů nebo déle, cítit tvrdý, rostou rychle, se blíží ke svému klíční kosti nebo kůže nad nimi je červená. Ty, spolu s úbytkem tělesné hmotnosti, noční pocení, horečka, nebo únava, mohou být příznaky rakoviny.

Tyto malé, jasně červené skvrny nebo hrbolky na kůži jsou většinou neškodné. Ty by mohly začít vidět je pop-up ve svém 30. a 40. let, a získat více z nich, jak stárnou. Jestliže jeden otočí tmavě hnědé nebo černé, informujte svého lékaře, aby mohla ujistit, že to není rakovina kůže. Ve většině případů nebudete potřebovat léčbu pro třešňové hemangiomy, pokud jsou podrážděné nebo krvácení. Pokud se vám nelíbí, jak vypadají, poraďte se se svým lékařem o jejich odstranění.

Když je protein nazvaný keratin se zapojuje do své vlasové folikuly, můžete získat malé špičaté pupínky na kůži, stavu zvanému keratóza pilaris. Tyto smirkový papír-jako hrbolky tvoří obvykle na horní části paží, hýždí a stehen. Jsou bílé nebo červené a nebolí, ale může svědit. Lékaři nevědí, co způsobuje, že zdravotní stav, ale často zmizí, jak si s přibývajícím věkem. Nepotřebujete léčbu, ale pleťové krémy, máčet v horké lázni a exfoliace může pomoci.

Téměř všichni dospělí mají molu – ploché nebo mírně zvýšené kulaté skvrny. Přicházejí v mnoha barvách, ale jsou často hnědé nebo černé. Většinu času, nemusíte se o ně starat. Ale ty, které změna velikosti, tvaru nebo barvy by mohlo signalizovat rakovinu kůže. Ukázat svého lékaře, pokud krtek má neobvyklý tvar, nestejné okraje, různé barvy, dostane větší, vyrůstá z kůže, nebo krvácí, vyzařuje, svědí, bolí, nebo se otočí šupinatá.

Tyto tlusté, drsné hrbolky může vypadat voskovou nebo šupinatá, jako by to nalepeny na. Můžete si je kdekoliv na kůži. Mohou mít Warty povrch, ale nejsou nakažlivé. Seboroická keratóza začít v malém, ale může růst na více než palec široký. Někteří svědí, ale většina z nich bezbolestné a nepotřebují léčbu. Máte-li jeden, který vypadá jako rakovina kůže, lékař může odstranit to jen pro jistotu.

Pokud máte kulatý, pohyblivý bouli pod kůži, může to být lipom. Tyto mastné masy cítit měkké, měkká, nebo kaučukový. Obvykle se objevují na krku, ramen, zad, paží nebo. Lékař může rozpoznat jednoho pouhým pohledem nebo pocit to. Většina z nich jsou neškodné, ale pokud vás trápí, může lékař léčit to steroidní záběry, liposukce, nebo operaci. Lipom, která roste rychle, nebo bolí, může být rakovina, tak se určitě lékaře.

Stephanie S. Gardner, MD dne 17. října 2014

Zdroje

Obrázky obsažené BY

1) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic dermatolog; 2) Dermne; 3) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic dermatolog; 4) Dermne; 5) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic dermatolog; 6) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic dermatolog; 7) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic dermatolog; 8) Foto Výzkumníci, Inc; 9) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic dermatolog; 10) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic dermatolog; 11) Getty / Dex Image; 12) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic dermatolog; 13) McGraw Hill 2011 Color Atlas of Cosmetic Dermatology

ZDROJE

Academy of Dermatology: “kopřivka”.

Academy of Dermatology: “. Moles”

Academy of Dermatology: “Seborrheic keratózy.”

Academy of Dermatology: “Skin of Color.”

Academy of Dermatology: “Bradavice.”

Akademie rodinných lékařů: “. Keloids”

Akademie rodinných lékařů: “. Bradavice”

Akademie ortopedických chirurgů: “. Hemangiomu”

Academy of Pediatrics: “. Zduřelé uzliny”

Astma a alergie založení Ameriky: “chronické kopřivky (kopřivka).”

College of Allergy, astma a imunologie: “vyrážka (kopřivka).”

Rodinný lékař, březen 2002.

Osteopathic College of Dermatology: “. Dermatofibrom”

Osteopathic College of Dermatology: “. Folikulitidy”

Osteopathic College of Dermatology: “. Keratóza pilaris”

Cleveland Clinic: “Krtci.”

Cleveland Clinic: “Kožní Značky a cysty: Pokud byste měli starosti.”

Cleveland Clinic “. Oteklé lymfatické uzliny”

Indiana University Bloomington: “Folikulitida.”

Johns Hopkins Medicine: “keratóza pilaris.”

Medscape: “Cherry Hemangiom.”

Nemocnice Mount Sinai: “dermatofibrom.”

Nemocnice Mount Sinai: “Keloidní.”

NYU Medical Center Langone: “Acrochordons.”

NYU Medical Center Langone: “Epidermální cysta.”

NYU Medical Center Langone: “lipomy Zapojení nervy.”

NYU Medical Center Langone: “Seborrheic Keratosis.”

Salam, G. rodinný lékař, březen 2002.

Thomas, M. International Journal of trichologie, říjen 2012.

University of Rochester Medical Center: “. Lymfadenopatie”

Tento nástroj neposkytuje lékařskou pomoc. Viz další informace

Tento nástroj neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pouze pro obecné informační účely a neřeší individuální situaci. Není to náhrada za odbornou lékařskou pomoc, stanovení diagnózy nebo léčbě a nemělo by se spoléhal na rozhodovat o své zdraví. Nikdy ignorovat profesní lékařskou pomoc při hledání léčby kvůli něčemu, co jste si přečetli na stránkách. Pokud si myslíte, že můžete mít okamžitou lékařskou pomoc, volejte ihned svého lékaře nebo vytočit 911.

Podívejte se na naše prezentace se dozvědět více o své zdraví.