cytologie po menopauze: jak často se dostat cytologie a více

Nesmyslu Test hledá změny v buňkách děložního čípku, které ukazují, rakovinu děložního čípku, nebo podmínky, které se mohou vyvinout v rakovinu.

Testování Pap obrazovka by měla začít ve věku 21 Rutinní screening doporučuje se každé tři roky pro ženy ve věku 21 až 65. Pro ženy ve věku 30 až 65 let, kteří mají normální Pap výsledek testu a negativní test na HPV, nový screening by měla být provedena do pěti let.

Bylo to v létě roku 2002, kdy se k nám zpráva o hormonální substituční terapii (HRT) otřáslo až do morku kostí; V čem se cítil jako bomba klesla na všech ženského pokolení se USA federální vláda zastavila proces hormon Health Initiative žen brzy – studii určená k vyhodnocení rizika a výhody hormonální substituční terapie na prevenci nemocí; Důvod: Nejenže HRT nedokázal být ochranná pramen mládí lékařů a ženy už dávno věřil, že důkazy pro montáž …

Dokonce i když jste menopauze nebo po menopauze, měli byste mít i nadále Pap testy. Ženy, které měly celkovou hysterektomii pro nenádorové stavu a neměl v anamnéze prekancerózních Pap testů může být schopen zastavit Pap screening v závislosti na jejich anamnézy a riziko nákazy Lidský papilomavirus (HPV). Screening může být také přerušena ve věku 65 nebo 70 let v případě žen, které měly alespoň tři normální Pap testy za sebou a žádné abnormální Pap testů v minulých 10 letech.

Pap stěry může být přerušena po celkovou hysterektomii, pokud operace byla provedena pro krční pre-invazivní nebo invazivní rakoviny nebo jiné dělohy rakoviny, nebo pokud jsou považovány za vysoce rizikové z jiných důvodů, například pokud jste HIV pozitivní ( nést virus, který způsobuje AIDS), nebo mají oslabený imunitní systém. V těchto situacích Pap stěry by mělo pokračovat jak určí Váš lékař. Ženy, které měly hysterektomii a nepotřebují Pap šmouhy by měly mít i nadále rutinní pánevní EXA ms prováděné svým lékařem.