červená santalové dřevo: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Bois de Santal Rouge, Pterocarpus santalinus, Rakta Chandan, Red Sanderswood, Red Saunders, Rubywood, Sándalo Rojo, santalové dřevo Padauk, Santal Rouge, Santali Lignum rubrum, Santalum rubrum, Sappan.

Červené santalové dřevo je strom. Dřevo ve středu trupu (jádrové dřevo) se používá jako lék; Červené santalové dřevo se používá k léčbě problémy zažívacího traktu, zadržování tekutin, a kašle, a za € œ krev purification.â €; Ve zpracovatelském průmyslu, červené santalové dřevo se používá jako aromatická látka v alkoholických nápojích; Nepleťte červené santalové dřevo (Pterocarpus santalinus) s bílou santalového dřeva (Santalum alba).

Červené santalové dřevo může zvýšit ztrátám vody z těla močí (močopudným účinkem). To by mohlo mít také sušení účinky, které mohou pomoci snížit průjem a rozmělnit hlenu, aby bylo snadnější ke kašli nahoru.

Nedostatečná Evidence fo; Zažívací onemocnění dýchacích; zadržování tekutin; kašle; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost červeného santalového dřeva pro tyto účely.

Červené santalové dřevo může být bezpečné pro většinu lidí. Možné vedlejší účinky nejsou známy; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o použití červeného santalového dřeva během těhotenství a kojení -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání.

Červené santalové dřevo může mít vliv jako pilulka vody nebo “diuretikum”. Vezmeme-červené santalové dřevo by se mohla snížit, jak dobře se tělo zbaví lithia. Tím se může zvýšit, kolik lithium je v těle a způsobit vážné vedlejší účinky. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče před použitím tohoto produktu, pokud užíváte lithium. možná nutné změnit Vaši dávku lithia.

Příslušná dávka červeného santalového dřeva závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro červeného santalového dřeva. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese