těhotenství: vegetariánská strava – přehled témat

Vyvážená vegetariánská strava může poskytnout všechny živiny, které potřebujete pro zdravé těhotenství. Pokud budete jíst vegetariánskou stravu, věnovat zvláštní pozornost dostatek bílkovin, vitaminu B12, vápníku, vitaminu D, zinku a železa během těhotenství a kojení -feeding. Tyto živiny jsou životně důležité pro buněčný růst vašeho plodu, mozku a varhany vývoji a přibývání na váze.

Prenatální vitaminy jsou pro těhotné ženy, které jsou na veganské stravě velmi důležité.

Promluvte si se svým lékařem o tom, jak získat všechny živiny, které potřebujete s vegetariánskou nebo veganskou stravu.

Protein. Protein vzniká základní stavební jednotkou jsou aminokyseliny, které jsou nezbytné pro růst a vývoj plodu buněk. Mléčné výrobky, vejce, ryby, mořské plody, drůbež a maso jsou výborným zdrojem esenciálních aminokyselin. Zatímco vegetariánské menu, které obsahuje vejce a mléčné poskytuje kvalitní bílkoviny, rostlinná potrava pouze veganská dieta vyžaduje pečlivé plánování. Paleta zdrojů bílkovin rostlinného původu, musí být zahrnuty do své každodenní stravě; Vitamin B12. Vitamin B12 se nachází pouze v potravinách z živočišných zdrojů, jako je mléko, vejce a maso. Pro podporu veganskou dietu, ujistěte se, že jíst potraviny obohacené vitaminem B12 (jako opevněné sójové mléko), nebo vzít doplněk, který obsahuje vitamín B12; Železo. Železo z rostlinných potravin se neabsorbuje, stejně jako železo z masa. Zahrnují fazole, čočka a listová zelená zelenina ve vaší stravě. Snažte se příliš spoléhají na sýr (velmi chudý zdroj železa) bílkovin. Jíst potraviny, které obsahují vitamin C pro zlepšení vstřebávání železa z jídla; Vápník. Pokud nechcete používat mléko nebo mléčné výrobky, se určitě dostanete vápníku z jiných zdrojů. Sójové mléko obohacené vápníkem je dobrým zdrojem. Nonmilk zdroje vápníku patří stanovení vápníku obohacený tofu, pomerančový džus obohacený o kalcium, kukuřičné tortilly vyrobené z lipového (uhličitan vápenatý), mandle, vodnici, brokolice, hořčice greeny, kapusta, a blackstrap melasy; Zinek. Zinek z rostlinné stravy je špatně vstřebává do těla, takže snažit získat dostatek zinku ve vaší stravě. Dobrým zdrojem zinku patří kynuté celá zrna (například celozrnné pečivo), luštěniny (fazole a čočka), sójové výrobky, zelenina a mléko a jogurt; Vitamin D. Pokud nechcete používat mléko nebo mléčné výrobky, ujistěte se, že dostatek vitamínu D z jiných zdrojů. Sójové mléko je často obohacené vitaminem D, jako jsou některé obiloviny. Vaše tělo může také produkovat vitamín D, když je vystavena slunečnímu záření v pravidelných intervalech. Možná budete potřebovat doplněk, pokud nechcete konzumovat zdrojem vitaminu D a nedostanou adekvátní slunečnímu záření.