těhotenství a lupus: rizika a komplikace

Lékaři kdysi radil ženy s lupusem ne otěhotnět vzhledem k potenciálnímu riziku pro matku a dítě. Ale zatímco těhotenství s lupus stále nese svůj vlastní soubor rizik, většina žen s lupus může bezpečně otěhotnět a mít zdravé děti.

První kroky směrem k zdravé těhotenství a dítě začne dříve, než otěhotníte. Pokud uvažujete o těhotenství, je důležité, aby vás

Zkontrolujte, zda je lupus je pod kontrolou. Zdravější jste, když si představit, tím větší je šance na zdravé těhotenství a dítě. Těhotenství klade dále důraz na ledviny. S aktivní onemocnění ledvin může způsobit problémy v těhotenství a může dokonce vést ke ztrátě těhotenství. Takže pokud je to možné, vyhnout se otěhotnění, dokud lupus byl pod kontrolou po dobu nejméně šesti měsíců. To platí především pro onemocnění ledvin lupus účely.

Kontrola léky se svým lékařem. Některé léky jsou bezpečné, aby přijaly během těhotenství. Jiní však může poškodit vaše dítě. Váš lékař možná bude muset ukončit nebo přepnout některé léky, než otěhotníte. Léky, které se nesmí užívat během těhotenství patří metotrexát, cyklofosfamid, mykofenolát-mofetil, leflunomid a warfarin. Některé léky je třeba zastavit měsíců předtím, než se pokusíte otěhotnět.

Vyberte porodník pro vysoce rizikové těhotenství. Vzhledem k tomu, lupus mohou představovat určité riziko – včetně vysokého krevního tlaku a předčasného porodu těhotenstvím indukované – budete potřebovat porodník, který má zkušenosti s vysoce riziková těhotenství a je v nemocnici, která se specializuje na dodávky vysoce rizikových. Pokud je to možné, měli byste se setkat s porodníkem před otěhotněním.

Zkontrolujte, zda vaše zdravotní pojištění plán. Nedostatečné pojištění nesmí Vás zabránil dostat léčbu, že vy a vaše dítě potřebovat. Ujistěte se, že vaše pojištění plán pokrývá vaše potřeby zdravotní péče a ti své dítě, jakož i veškeré problémy, které mohou nastat.

Pravidelné prenatální zkoušky jsou důležité pro všechny ženy. Ale jsou důležité zejména pro ženy s lupus. To proto, že mnoho potenciálních problémů může být zabráněno nebo lepší léčit-li řešit včas. Zde jsou některé problémy, které mohou nastat v průběhu těhotenství, které byste měli být vědomi