radiální keratotomie (RK) pro krátkozrakost

Radiální keratotomie (RK) zahrnuje vytváření malé řezy v rohovce, což ji zploštit a snížení krátkozrakost. U lidí, kteří mají jak astigmatismus a krátkozrakost, chirurg může provést další škrty zploštit zdeformovanou část rohovky, který způsobuje astigmatismus.

Zotavení je obvykle rychlá, jen s mírným nepohodlí. Můžete se vrátit ke svým běžným aktivitám během několika dní; Pro 1 až 4 dny po operaci, někteří lidé mohou mít bolesti, bolesti nebo pulzování, nebo pocit, že je něco v oku; Vaše vidění může zůstat rozmazaný několik dní až týdnů po operaci. Nejezděte, až se vyjasní váš zrak; Po dobu 2 týdnů po operaci, vyvarovat se energické sporty, oční make-up, a činnosti, které se mohou dostat vodu do očí. Chirurg může doporučit, aby si sprchu před operací a pak se vyhnout sprchování za den nebo dva později, aby dostat vodu do očí.

Krátkozrakost, který je stále zhoršuje (například u dětí a dospívajících); Patologická myopie, ve kterém oční bulva nedokáže zastavit růst déle; Degenerativní změny způsobené těžkou krátkozrakost (vysoká myopie), jako je například sítnice slzy; Abnormalita nebo onemocnění rohovky; Onemocnění pojivové tkáně, které by mohly mít vliv na hojení rohovky, nebo že vyžaduje, abyste brát steroidy; Zaměstnání nebo hobby, pro něž by bylo možné vedlejší účinky RK problém. Oslnění je někdy postranní účinek chirurgického zákroku, který by byl problém pro řidiče kamionu, například. Lidé, kteří se účastní aktivit, jako kontaktních sportech, které nesou vysoké riziko oka nebo poranění hlavy nemusí být vhodnými kandidáty pro RK, protože rána do oka někoho, kdo má RK může způsobit drobné řezy k prasknutí.

RK je ambulantní zákrok. To se provádí v lokální anestezii v ordinaci chirurga nebo tentýž den chirurgie centra. Operace na jednom oku trvá asi 10 až 15 minut. Celý proces obvykle trvá méně než 2 hodiny, včetně přípravného času, péče právo po operaci, a papírování.

Po operaci můžete nosit náplast nebo kontaktní čočky v oku a získat recept na bolesti medicíny. Někdo ti musí jet domů a pak zpět do kanceláře chirurga další den. Během této druhé návštěvě, bude chirurg zkoumat vaše oko a předepsat oční kapky, aby se zabránilo infekci a snížení zánětu. Další navazující návštěvy jsou požadovány obvykle příští týden a pak se v průběhu prvního roku po operaci.

Nestabilní vize je běžné v prvních 3 měsících po operaci a může trvat až 1 rok. Vaše vidění může v průběhu jednoho dne mírně liší (i když ne do té míry, že bude potřebovat dva páry brýlí).

Radiální keratotomie je volitelný postup, který se provádí ke korekci krátkozrakost u jinak zdravých očí. Vzhledem k tomu, laserové operace staly běžnější než operacích, které zahrnují řezání (zářezů), RK se neprovádí příliš často.

Dobrými kandidáty pro RK mít normální, zdravé oči se stabilní, mírné až středně těžkou krátkozrakostí (až asi 3 dioptrie), který není zhoršuje s časem. RK může také opravit určité množství astigmatismu.

Nesmíte mít nárok na RK pokud máte

RK je účinný při snižování mírnou až středně těžkou krátkozrakostí. To není vždy zcela skončit krátkozrakost. Možná ještě muset nosit korekčních čoček nějakou dobu buď v blízkosti nebo do dálky (nebo obojí) po operaci. Lidé, kteří mají mírné-to-high krátkozrakost před chirurgickým zákrokem jsou s větší pravděpodobností stále potřebují korekci vidění na dálku po chirurgickém výkonu, než ti, kteří jsou jen mírně krátkozraký.

Největší problémy s RK chirurgie je, že výsledky jsou těžší předvídat a mají tendenci v průběhu času měnit. RK snižuje krátkozrakost, ale často způsobuje mírné dalekozrakost (nadměrná), nebo není zcela správné krátkozrakost (undercorrection). Výsledky jsou někdy několik dioptrií odlišné, než se předpokládalo. Naproti tomu, brýle a kontaktní čočky jsou vybaveny s přesností do 0,5 dioptrii požadované korekce.

Korekce vidění po RK také může být nestabilní. Většina lidí, kteří mají RK operaci se postupně stávají více farsighted po dobu nejméně 8 až 10 let po operaci. To se nazývá hyperopický posun.

Mezi nejčastější komplikace RK patří nadměrné korekce (dalekozraký po operaci), undercorrection (stále krátkozraký po operaci) a nestabilní vidění (hyperopický shift). Opakovaná je někdy žádoucí, aby tyto problémy vyřešit.

Nemusí být schopen nosit kontaktní čočky, protože tvaru oka po operaci. Také, RK oslabuje rohovky, což je více náchylný k poranění. To není případ s jinými refrakčních operacích.

Komplikace, které mohou nastat, ale nejsou časté zahrnovat

Několik velmi vzácné komplikace mohou ohrozit zrak, včetně

Odborníci ještě nevědí dlouhodobé vedlejší účinky nebo komplikace.

Zeptejte se, zda chirurg plánuje počkat nejméně 6 týdnů před zahájením provozu na druhém oku. S tímto plánem, budou všechny neočekávané výsledky v prvním oku bylo méně pravděpodobné, že se bude opakovat do druhého oka.

Pokud uvažujete s chirurgii ke zlepšení krátkozrakost, zvážit všechny možnosti (včetně radiální keratotomie, PRK, LASEK, epi- LASIK, LASIK, rohovky kruhu implantátů a implantátů nitroočních čoček), a mluvit o nich se svým lékařem. Zeptejte se svého lékaře na otázky, které jste o operaci (například jaká jsou rizika, výhody a možné výsledky) tak, že jste pochopili své možnosti a mohou učinit nejlepší rozhodnutí.

PRK, LASEK, epi- LASIK a LASIK chirurgie nahradily radiální keratotomie (RK) jako refrakčních operacích vybraných většina lidí. Ale RK je stále velmi účinný pro mírnou krátkozrakost (až 3 dioptrie) a v ostatních případech.

Pokud potřebujete jiný typ oční chirurgii později v životě, jako je například odstranění šedého zákalu, že rohovkové jizvy od RK může mít za následek operace a obnovu obtížnější.

RK chirurgie je volitelný postup. Náklady na refrakční chirurgie se liší v různých místech, ale to může být velmi nákladná. Většina pojišťoven nepokrývají náklady na refrakční chirurgie.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Kathleen Romito, MD – Rodinný Medicin; Christopher J. Rudnisky, MD, MPH, FRCSC – Ophthalmology

9.9.2014

Ztráta na nejlepší korigované vidění. Před RK, většina oči je možné korigovat brýlemi nebo kontakty na 20/20 nebo lepší. Několik lidí, kteří mají RK mají nejlepší korigovat zrak menší než 20/20 po operaci. Ale ztráta zraku je obvykle nejsou závažné; Nepravidelný astigmatismus, který způsobuje zdvojené obrazy nebo dvojité vidění; Dvojité vidění, potíže s vidět, jak se objekty jsou orientovány vůči sobě navzájem, nebo ztrátou jemné vnímání hloubky; Oslnění, zejména v noci. Oslnění je běžné v prvních 3 měsících po operaci a může trvat déle než 6 měsíců. Můžete vidět svatozáře nebo sálavým čáry kolem světlomety nebo pouličních lamp, a to může být těžší pro vás řídit v noci. Někteří lidé hlásili, že je třeba nosit sluneční brýle nebo změnit práci kvůli oslnění.

Punkce (perforace) nebo roztržení rohovky; Infekce rohovky (bakteriální keratitida). K tomu může dojít bezprostředně po operaci nebo až do 1 až 3 roky později, když se rohovka i nadále léčit; Glaukom.