protein-těžká jídla se budete cítit plnější, dříve

Robert Preidt

HealthDay Reporter

Čtvrtek 3.3.2016 (HealthDay News) – Může být něco k těm vysoce proteinové diety s novým studie ke zjištění, že protein se budete cítit plná dříve.

Mnoho lidí zvýšit jejich příjem masa a jiné bílkoviny bohaté na potraviny, když se snaží zbavit nadbytečných kil, protože věří, že jim pomůže cítit plnější a zároveň spotřebovává méně kalorií.

Nicméně, tam byl nedostatek velkých studií s cílem potvrdit, že nápad, zaznamenal tým vedený výživa výzkumník Richard Mattes z Purdue University, ve West Lafayette, Ind.

Jeho tým analyzoval dostupné údaje z četných studií na toto téma. Nová studie vyplynulo, že protein má ve skutečnosti, aby se lidé cítili plnější rychleji.

Výsledky jsou publikovány 3.března v časopise Journal of Akademie medicína a intenzivní péče.

“Značná část důkazů naznačuje, že protein aktivuje sytosti [plnost] hormonu uvolňování, a proto by mělo být nejvíce silně svázána s plností hostů,” Mattes, ředitel Purdue je Ingestive chování Research Center, uvedl v tiskové zprávě časopisu.

Nicméně, “Jednotlivé studie jsou často prováděny v malých populacích nebo s různými přístupy, které mohou usnadnit interpretaci výsledků náročných. Naše studie kombinovat několik experimentů potvrdit přítomnost efektu,” vysvětlil.

Ale zatímco protein může pomoci dieters pocit sytosti, to není všelékem na hubnutí, výzkumníci zdůraznil.

Pocity, jako je hlad a plnosti nejsou jedinými faktory, které ovlivňují [kalorií] příjem, “řekl Mattes.” Často jsme jíst z jiných důvodů. Každý, kdo někdy pocit, že příliš plný dokončit své jídlo, ale má prostor pro dezert to ví až příliš dobře.

A stejně, kolik bílkovin je zapotřebí pocit sytosti?

Spoluautor studie Heather Leidy, odborný asistent výživy na University of Missouri, řekl, že problém je stále ještě “není vyřešen.”

Přesto k mírnému zvýšení příjmu bílkovin může být dobrý první krok pro lidi, kteří se snaží zhubnout, výzkumníci navrhli.

“Jsou-li tyto účinky trvalé v dlouhodobém horizontu – a naše studie se zaměřili pouze na krátkodobé efekty – zvýšený příjem bílkovin může pomoci při ztrátě či udržování tělesné hmotnosti,” říká Mattes.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …