Přehled lupénka léčba

V současné době neexistuje žádný lék na lupénku. Ale mnoho typů léčby jsou k dispozici, včetně produktů aplikovaných na kůži, fototerapie, a ústní léky, které mohou pomoci ovládací psoriázy. Většina případů jsou mírné a lze léčit kožní přípravky. V některých případech, psoriázy může být obtížné léčit, je-li vážné a rozšířené. Většina lupénka se vrací, dokonce i mírné formy.

Léčba může také záviset na tom, kolik jsou ovlivněny stavem, a to buď fyzicky (kvůli faktorům, jako jsou bolesti kloubů) nebo emocionálně (z důvodu rozpaky nebo frustrace z kožní vyrážka, která může pokrýt velkou nebo viditelnou část těla). Například můžete získat více agresivní léčbu, pokud vaše psoriáza je závažná nebo pokud se skvrny často rozrušit.

Většina případů jsou mírné a mohou být léčeny

V závislosti na tom, jaký typ psoriázy máte, léčba může také zahrnovat

Krémy, masti, krémy a hydratují kůži; Šampony, oleje a spreje pro léčbu psoriázy skalpu; Někteří vystavení slunečnímu světlu.

Možná budete muset vyzkoušet různé procedury, než najdete ten, který pracuje dobře pro vás. Je důležité diskutovat o své léčbě a pokrok se svým lékařem.

Mnozí lékaři doporučují, aby léčba být změněn nebo otáčet po určité časové období, aby se léčba účinnější a ke snížení vedlejších účinků.

Lidé reagují různě na psoriázou ošetření. Léčba, která pracovala jednou nemusí fungovat znovu. Léčba to nevyšlo napoprvé, může fungovat, když zkusil to znovu později.

Je také důležité, aby se zabránilo cokoliv, co může vyvolat vzplanutí psoriázy nebo nastavit stav horší. Stres, poranění kůže, infekce, a užívání alkoholu mohou přispět k příznaků vzplanutí. Streptokokové infekce, které obvykle mají vliv na horní cesty dýchací, jsou spojeny s kapkovité psoriázy.

Usňové výrobky, které vám lékař předepíše; Pilulky, které vám lékař předepíše; Střely pomoci váš imunitní systém; Fototerapie, což zahrnuje vystavení kůži speciální ultrafialovým světlem.