Parkinsonova nemoc: upravili své činnosti a svůj domov – přehled téma

Máte-li Parkinsonovou nemocí, možná zjistíte, že dělat jednoduché změny do svého domova a ve své každodenní činnosti vám pomohou zůstat nezávislý na delší dobu.

Zjednodušení své každodenní činnosti vám mohou pomoci šetřit energii pro činnosti, které ji skutečně vyžadují. To také může pomoci upravit svůj denní rozvrh tak, aby vaše rutina je méně stresující a únavné.

Fyzioterapeuti, ergoterapeuti, ostatní lidé, kteří mají onemocnění, a lidé, kteří pečují o ně může být dobrým zdrojem pomoci a podpory.

Pokud máte potíže s přenášíte nebo unaví snadno, ale také může pomoci provést několik změn ve vaší domácnosti.

Změna umístění nábytku, takže můžete držet se něčeho, jak budete pohybovat kolem domu; Používat speciálně upravených židle, které usnadňují sednout a vstát; Skupina položky, které používáte nejčastěji (jako jsou brýle na čtení, klíče a telefon) v jednom snadno dosáhnout místo; Tack dolů koberce, aby se zabránilo zakopnutí; Dal no-skluzu pásku ve vaně a instalace zábradlí, aby se zabránilo pádům.

Z povolání terapeut může pomoci při vytváření těchto a dalších změn do svého domova, včetně který vám pomůže najít způsob, jak učinit oblékání, koupání, a jíst jednodušší.