těhotenství, kdy volat lékaře

Kdykoliv během těhotenství, kontaktujte svého lékaře nebo porodní asistentku okamžitě, pokud

Pokud jste mezi 20 a 37 týdnů těhotná, volejte 911 nebo jiné záchranné služby okamžitě, pokud

Pokud jste mezi 20 a 37 týdnů těhotná, kontaktujte svého lékaře nebo porodní asistentku okamžitě, nebo jít do nemocnice, pokud vás

Mají příznaky preeklampsie, potenciálně život ohrožující stav, taková; Náhlý otok obličeje, rukou nebo nohou; Vizuální problémy (například šeru či rozmazání); Těžká bolest hlavy.

Všimněte si, náhlý otok obličeje, rukou nebo nohou; Mít jakýkoliv vaginální krvácení nebo zvýšení své obvyklé výši poševní výtok; Mají pánevní bolest, která nezlepší, nebo jít pryč; Mají svědění po celém těle (obvykle ve večerních hodinách na první, pak po celý den, stejně) s nebo bez tmavou moč, světlou stolici, nebo zežloutnutí kůže nebo očí; Mají bolestivé nebo časté močení nebo moč, která je zakalený, páchnoucí, nebo krvavý; Cítíte se neobvykle slabá.

Docházet k závažným krvácením z pochvy; Máte těžké abdominální (břišní) bolest; Jsou ve svém třetím trimestru a měli tryskající kapaliny nebo unikající z pochvy (amniotické vak došlo k prasknutí) A víte, nebo myslíte, že pupeční šňůra je vypouklé do pochvy (šňůry výhřez). Pokud k tomu dojde, okamžitě dostat dolů na kolena, takže vaše hýždě jsou vyšší než hlavou snížit tlak na šňůře až dorazí pomoc. Šňůra výhřez může odříznout krevní zásobení plodu. (Tato opatření se vztahují na vás, pokud jste již za 24 týdnů těhotenství.)

Mají příznaky předčasného porodu VČETNĚ; Mírná nebo menstruační podobné křeče s nebo bez průjmu; Pravidelné kontrakce za hodinu. To znamená, že asi čtyři nebo více za 20 minut, o 8 nebo více v 1 hodinu, a to i poté, co jste měl sklenici vody a odpočívají; Nevysvětlitelná bolest dolní části zad nebo pánevní tlak.