rakovina prostaty, pokročilým nebo metastazujícím-zkoušky a testy

Lokálně pokročilým a metastazující rakovinu prostaty jsou diagnostikovány pomocí fyzických zkoušek a testů, včetně

Pacienti nejsou jediní, postižených rakovinou prostaty. Onemocnění má také značný vliv na ty, které jsou jim nejbližší – nejčastěji partnery. Více než polovina z manželů řekl výzkumných pracovníků v nedávném průzkumu, který berou aktivní roli ve zkušenostech svých manželů. To zahrnuje posílení morálky svých manželů ‘, ujistěte se procedury jsou řádně přijata, a pomáhat při rozhodování o léčbě; Manželé také zažít mnoho ze stejných emocí, které jejich manželé čelí. Více než polovina z manželů …

Pokud jste byla léčena na rakovinu prostaty v minulosti, pravděpodobně jste byli s pravidelné prohlídky, které zahrnují PSA testy, aby zjistil, zda se neobjeví známky rakovina se vracejí nebo se rozšířila do dalších částí těla. Lékař bude sledovat případné zvýšení vaší úrovně PSA a rychlost, s jakou se vyskytují nějaké zvyšuje. Vyšší PSA nemusí nutně znamenat nádor se vrátil. Ale to může znamenat, že budete potřebovat další vyšetření, například biopsie prostaty, kostní scan, CT nebo MRI.

Digitální rektální zkouška, ve kterém lékař vloží prstem v rukavici do konečníku cítit prostatické žlázy. Některé nádory prostaty lze nalézt tímto způsobem; Test PSA pro měření hladiny prostatického specifického antigenu (PSA) v krvi. Vyšší hladina PSA může znamenat rozšíření, infekce nebo rakoviny prostaty. Stoupající hladina PSA po léčbě rakoviny prostaty může znamenat nádor se vrátil; Transrektální ultrazvuk, ve kterém lékař vloží sondu do konečníku pro kontrolu prostaty. Sonda používá zvukové vlny (ultrazvuk) vytvořit obraz prostaty; Biopsie prostaty, ve kterém je tkáň přijata z prostaty a zkoumány pod mikroskopem. Ostatní zkoušky a testy mohou napovědět, že můžete mít rakovinu prostaty, ale jen biopsie prostaty lze říci s jistotou.

Krevní testy. Různé typy krevních testů jsou používány zjistit, zda rakovina se rozšířila do kostí nebo jater; Kostní skenování. Radioaktivní materiál, který se objeví na rentgenových paprsků je vstříknut do paže. X-ray kamera prochází celém těle, fotit, protože radioaktivní materiál se přestěhuje do kostí. Plochy poškození kostí objeví na obrázcích. Rakovina prostaty, která se rozšířila do kostí může způsobit tento druh poškození; CT vyšetření. CT skener směruje sérii X-ray pulsy přes vaše tělo. Každý X-ray pulz trvá jen zlomek sekundy a představuje “plátek” orgánu nebo oblasti, kterou studovali; MRI. MRI používá silné magnetické pole, aby se obrazy prostaty. To se může ukázat, poškození tkáně nebo nemoci, jako je například infekce nebo nádor.