Q & A s Marcus Samuelsson

Etiopský-rozený kuchař Marcus Samuelsson vyrůstal ve Švédsku, se zúčastnilo kulinářský institut v Gothenburgu, a pak přišel do New Yorku, aby učni ve slavném restaurace Aquavit. Když mu bylo teprve 24, The New York Times dal jemu tříhvězdičkové hodnocení (stal se tak nejmladším kuchař, který dostal toto označení; při pouhých 33 vyhrál nejlepšího šéfkuchaře:. Cenu New York City od James Beard nadace Samuelsson nyní vlastní tři restaurace On také napsal řadu uznávaných kuchařek, včetně duše nové kuchyně, pálenka a nové skandinávské kuchyně, En Smakresa a jídlo ulice, a hostil dva vysílané pořady vaření:. Vnitřní kuchař a Urban kuchyně. nedávno Magazine dohnal stále rušné Samuelsson a požádal ho o jeho poslední knize, jeho potravinové filozofie, jak se mu zůstane v kondici, a jeho nejlepšími a nejhoršími zdravotních návyků.

Narodil se v Etiopii a zvýšen adoptivní rodiče ve Švédsku, jste přijel do této země jako restaurace učeň, a byly jedním z nejžhavějších kuchařů v New Yorku již téměř dvacet let. Nyní, při 42 ° C, vlastníte několik restaurací, včetně Red Rooster, proslulé Harlem stěžejní jídelny jste otevřeli v roce 2010. Kromě toho, váš monografie, Yes, Kuchař, má vyjít tento měsíc. Co vás inspirovalo k napsání svůj vlastní příběh?

Jen jsem cítil, že to byl skvělý čas se ohlédnout přes mého života tak daleko, odkud jsem teď, odkud jsem přišel na cestě sem, a dokumentovat tuto cestu. Zjistil jsem, že můj příběh může lišit. Koneckonců, ne každý se narodil v Etiopii a vyroste naučit se vařit z jeho švédský babičky! Nyní, v tomto bodě v mém životě, s mou restauraci Red Rooster, s Twitter a Facebook, mám velmi velké publikum. Myslel jsem si, že možná existuje něco, co můžu podělit o mé cestě, která bude znamenat něco čtenářům.

Jaká je vaše jídlo filozofie a jak se Red Rooster bylo zřejmé, že?

Já jsem vždy ptát sám sebe otázky, a moje jídlo jim odpoví. Když jsem myslet na jídlo, jsem se zaměřují mé myšlenky na rozmanitosti, o sociální odpovědnosti, na farmářských trzích a místních surovin. To je to, co najdete v Red Rooster.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …