Podmínky pro správu bolesti

Trendy léčba bolesti

Akutní: Popis pro stav, který obvykle trvá po krátkou dobu, obvykle kratší než šest měsíců.

Močový měchýř je dutý orgán v podbřišku, která uchovává moči. Jako výplně močový měchýř, svaly ve svých stěnách uvolnit tak, že se může rozšířit. Jako vyprazdňuje močový měchýř při močení, smlouva svaly vytlačit moč ven přes močovou trubici; Několik různých problémy s močovým měchýřem může způsobit bolest. Tři nejčastější příčiny bolesti močového měchýře jsou intersticiální cystitida, infekce močových cest a močového měchýře.

Analgetikum: lék nebo léčba, která zmírňuje bolest.

Centrální nervový systém: Mozek a mícha.

Chronická: Popis pro stav, který trvá po dlouhou dobu, obvykle delší než šest měsíců.

Aspekt společný blok: postup, který se provádí za účelem určení, zda je aspekt spoj je zdrojem bolesti, nebo jako prostředek pro úlevu od bolesti. Faseta spoje jsou umístěny na zadní straně páteře, kde jeden obratel mírně překrývá druhou. Tyto spoje řídit a omezit přesuny spines.

Fibromyalgie: chronické onemocnění, které způsobuje bolest a ztuhlost v celém tkání, které podporují a pohybují kosti a klouby. Bolest a lokalizované bolestivá místa se vyskytují ve svalech, a to zejména těch, které podporují krku, páteře, ramena a boky. Porucha zahrnuje rozšířené bolesti, únava, poruchy spánku, deprese a často.

Imunitní systém: Komplexní systém, který za normálních okolností chrání tělo před infekcemi.

Zánět: Reakce tkáně na poranění nebo onemocnění, zánět se vyznačuje otok, zarudnutí, teplo a bolest. V některých případech, zánět však není v chronické bolesti.

Nervový blok: Injekce látky nervy znecitlivující do skupiny nervů.

Neuropatická: Popis pro pod podmínkou, že je nervy souvisejí.

NSAID: nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen užívá k léčbě bolesti a zánětu.

Opiáty: narkotické analgetika.

Paliativní péče: Také volal komfort péče, paliativní péče je chtěl nabídnout úlevu chronicky nebo terminálně nemocné lidi prostřednictvím řízení zmírňování bolesti a symptomů.

Fyzická závislost: Stav, ve kterém jsou abstinenční příznaky, pokud člověk náhle zastaví pomocí látku.

Prostaglandiny: látky podobné hormonům nejlépe známý pro indukci děložní stahy. Prostaglandiny slouží také mnoho dalších funkcí, jako je například zánět a ovládající průtok krve.

Sklerodermie: autoimunitní onemocnění, které je spojeno s ztluštění nebo tvrdnutí kůže a pojivové tkáně.

Hvězdicovité gangliových blok: Postup k úlevě od bolesti tím, že blokuje sympatiku řetěz, který dodal hlavy, krku, hrudníku a paže.

Sympatický nervový řetězec: Síť nervů prodlužuje délku páteře. Tyto nervy ovládat některé z nedobrovolné tělesné funkce, jako je otevírání a zužování cév.

Tolerance: Tento stav nastane, když je počáteční dávka látky, ztrácí svou účinnost v průběhu času.

Odstoupení: Fyziologický a duševní přizpůsobení, která nastane poté, co osoba přestane využívat návykové látky. Existují různé stupně odstoupení od smlouvy.