placenta previa příčiny, příznaky, léčba

Placenta je orgán vytvořený během těhotenství vyživovat plod, odstranit své odpady, a produkují hormony k udržení těhotenství. Placenta je připevněn ke stěně dělohy u krevních cév, které zásobují plodu kyslíkem a výživou a odstranění odpadu z plodu a přenášet je do matky.

Plod je připojen k placenty pupeční šňůry. Prostřednictvím kabelu, zárodek dostane potravu a kyslík a vyloučí odpad. Na jedné straně placenty, matky v krvi cirkuluje, a na druhé straně, fetální krev cirkuluje. Krev matky a fetální krev obvykle nemají míchat v placentě.

Placenta je obvykle připojena k horní části dělohy, od děložního čípku, v otvoru, který dítě prochází během porodu. Ve vzácných případech, placenta leží nízko v děloze, částečně nebo úplně blokují děložní čípek – tento stav se nazývá placenta previa.

Placenta previa je často pozorován v těhotenství do 20. týdne, ale obvykle řeší ve většině případů, takže pouze 10%, které přetrvávají do pozdějšího těhotenství. Jak děloha roste, placenta se obvykle pohybuje vyšší, v děloze, od děložního čípku. Ale jestli to zůstane v blízkosti děložního čípku jako váš den splatnosti blíží – což se děje v asi 1 v 200 těhotenství – jste na riziko krvácení, a to zejména během porodu jako děložní hrdlo tenčí (effaces) a otevírá (dilatuje). To může způsobit značné ztráty krve u matky. Z tohoto důvodu ženy s placenta previa obvykle dodávat své děti před jejich dnem splatnosti císařským řezem.

Placenta nízko položená se nachází v blízkosti krční otvoru ale ne pokrývající. To bude často pohybovat směrem nahoru do dělohy jako vaše datum splatnosti přístupy; Částečné placenta previa pokrývá část krční otevření; Celkem placenta previa pokrývá a blokuje krční otvor.

Existuje několik typů placenta previa

Příčinou placenta previa je obvykle neznámá, ačkoli to se vyskytuje častěji u žen, které jsou starší, kouř, měli děti dříve, jsou těhotné s více než jedním dítětem (dvojčata, trojčata nebo více), nebo jste měl císařský řez nebo jiná operace na dělohu.

Ženy s placenta previa – zvláště pokud mají placenta previa po vydání předchozí dítě císařským řezem – jsou vystaveni zvýšenému riziku placenta vrostlé placenty increta, nebo placenta percreta.

V placenta accreta, placenta je pevně připojen do dělohy. V placentě increta, placenta rozrostla do uteru; a v placentě percreta, se rozrostla do dělohy. Tyto podmínky mohou být někdy potvrzena ultrazvukem, CT nebo MRI. Ženy s jedním z těchto podmínek obvykle vyžadují hysterektomii po porodu dítěte, protože placenta neodděluje od dělohy.

ZDROJE

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

National Library of Medicine – National Institutes of Health. “Abnormality Těhotenství:”

The Merck Manuál, 2005, § 18 Kapitola 252.

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?