granátové jablko výkon

Jako dítě jsem byl jedním z mála lidí v mé rodině, kteří jsou ochotni pracovat na jíst granátové jablko. Já bych trpělivě odloupnout každý z granátového jablka jádro, dokud jsem měl hodnotu v ústech je v ruce, pak se pop je do pusy, pečlivě sání pryč šťavnaté venku, pak plivat tvrdé semena. Bez ohledu na to, jak pečlivě jsem byl, jsem skončil s růžovými rukou a šťávu z granátového jablka skvrny na košili.

Má jedinečnou, příjemnou chuť; Barva je úžasné. To může přidat splash červená vašich nápojů, koktejly a další recepty; Granátová jablka jsou bohatým zdrojem antioxidantů.

Džus z granátových jablek může zlepšit proudění krve do srdce u lidí s ischemickou ischemické choroby srdeční (ICHS). Ve studii s 45 lidí s ICHS a ischemie myokardu (ve kterém není dostatek krve dostane do srdečního svalu), účastníci, kteří pili asi 8 uncí tekutiny z granátových jablek denně po dobu 3 měsíců, měly méně ischemii při zátěžovém testu. Účastníci studie, kteří neměli pít šťávy, mezitím byla prokázána větší ischemie vyvolané stresem. Studie uvádí, žádné negativní účinky na pití šťávu z granátového jablka (i na hladinu cukru v krvi a tělesné hmotnosti). Vedoucí výzkumu, Dean Ornish, MD, věří šťávu z granátového jablka mohou být dokonce schopen pomoci předcházet onemocnění srdce u lidí, kteří již nemají ji; Džus z granátových jablek může pomoci zastavit plaku z hromadění v cévách – jinými slovy, to může mít anti-aterogenní účinek. Antioxidanty ve šťávě může pomoci udržet hladinu cholesterolu ve formě, která je méně škodlivé, a může také snížit plak, který má již vybudované v nádobách, podle Collins. Šťávu z granátového jablka bylo prokázáno, že mají silné anti-aterogenní účinky u zdravých lidí a u myší s ložiskovou nahromadění – možná kvůli jeho antioxidační vlastnosti, výzkumníci z Izraele nedávno uzavřené. V jejich studii zdravých dobrovolníků mužského pohlaví, šťáva z granátového jablka bylo prokázáno, že snižuje pravděpodobnost LDL “špatného” cholesterolu tvoří plak. Další izraelské studie ukázala pokles v rozvoji aterosklerózy u myší, jejichž strava byla doplněna granátových jablek; Džus z granátových jablek může zpomalit růst rakoviny prostaty. Antioxidanty je známo, že zabránit a opravit poškození DNA, které může vést k rakovině. “Šťávu z granátového jablka nebude odrazit rakovinu samo o sobě, ale studie naznačují, že může být skvělý doplněk k vyvážené, rostlinné bázi dietu doporučenou Institute of Cancer Research,” říká Collins. Muži, kteří již mají předběžné léčbu rakoviny prostaty mohou mít prospěch z denní dávce granátových jablek. Šťáva se objevil k potlačení růstu nádorových buněk a zvýšení odumření nádorových buněk v laboratorních testů, podle výzkumu z UCLA. Allan Pantuck, MD, řekl v e-mailu rozhovoru, že uhodne kombinaci prvků v granátových jablek – spíše než jakékoliv jednotlivé složky – je pravděpodobně zodpovědná za tyto účinky na zdraví.

Nyní vše, co ovocná zábava byla vyloučena yo; si můžete koupit šťávu z granátového jablka v lahvích si přátelské sousedství obchodě s potravinami. Je to dost drahé, jak pokud jde o zelené věci a kalorií, takže možná budete chtít, aby ho míchat s minerální nebo Seltzer vody, aby to šlo dál.

Proč byste měli dát šťávu z granátových jablek druhý pohled?

Antioxidanty v granátová jablka obsahují polyfenoly, jako jsou taniny a antokyanů. Ve skutečnosti, granátová jablka mohou mít ještě větší antioxidační energie než brusinkové šťávy nebo zelený čaj, Karen Collins, MS, RD, CDN, nutriční poradce pro Ústavu pro výzkum rakoviny, napsal v AICR je “Výživa Wise” bulletinu.

Co se týče dalších možných zdravotních výhod, zatímco jsou zapotřebí další studie, existují náznaky, že

Ano, další výzkum je třeba udělat na džus z granátových jablek pro nás nic vědět konečnou o jeho výhodách. Ale tak daleko, budoucnost vypadá jasně pro tuto pulzující, fuchsie-barevné ovoce.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky