chemoterapie rakoviny prostaty

Chemoterapie je použití jednoho nebo kombinace rakovinných -fighting léků. To je předepsáno v případě opakovaného nebo pokročilého karcinomu prostaty, který nereagoval na hormonální léčbu, ale to není používán k léčbě časné stadium choroby pouze jako součást klinického hodnocení.

Obecně platí, že chemoterapeutické léky se podává intravenózně (přímo do žíly) nebo ústy. Jakmile jsou léky jsou absorbovány, se dostanou do krevního oběhu a cestování se prakticky ve všech částech těla dosáhnout rakovinné buňky, které mohou se rozšířily i mimo prostaty.

Chemoterapie může být nařízeno pokročilého karcinomu prostaty, který nereagoval na hormonální léčbu. Obvykle se podává pro metastatické onemocnění (onemocnění, která se rozšířila). Metastazující onemocnění mohou být přítomny při diagnóze nebo v některých případech, rakovina může vrátit v odlehlé poloze, měsíce nebo roky po úvodní léčbě.

Chemoterapie je věnována způsobit rakovinu zmenšovat a doufejme, že zmizí. I v případě, že rakovina nezmizí, mohou být příznaky úlevu.

Vzhledem k tomu, chemoterapie působí zabít rychle se dělících rakovinné buňky, ale také zabíjí ostatní rychle se dělící zdravé buňky v orgánech, jako jsou membrány lemující ústa, sliznice trávicího traktu, vlasové folikuly a kostní dřeně. Výsledkem je, že vedlejší účinky chemoterapie se týkají těchto oblastí poškozených buněk. Dobrou zprávou je, že poškozené noncancerous buňky budou nahrazeny zdravými buňkami, tak nežádoucí účinky jsou pouze dočasné.

Konkrétní nežádoucí účinky, které máte, závisí na typu a množství léků, které jsou uvedeny a jak dlouho jste jejich přijetí. Mezi nejčastější, dočasné vedlejší účinky chemoterapie patří