zabraňující tetanus infekce – Přehled téma

Můžete pomoci zabránit tetanu tím, že všechny navrhované tetanu (očkování). Existují tři různé typy tetanu.

Tetanus je onemocnění způsobené bakteriální infekcí. Tetanus bakterie dostat do rány přes přestávku v kůži nebo sliznici. Střih, propíchnutí rány, hluboká škrábanec, hluboké hořet, nebo jakákoli újma, která rozbije kůží nebo sliznicí se nazývají rány.

Bakterie, aby se toxin nebo jed, který způsobuje těžké svalové křeče a záchvaty. Tetanus je také nazýván “lockjaw”, protože svalové křeče v čelisti, aby bylo těžké otevřít ústa. To je těžké spolknout nebo vdechnout. Tetanus může být velmi nebezpečné a může způsobit smrt. Nejlepší způsob, jak předcházet onemocnění je mít tetanus výstřel.

Záškrtu, tetanu a dávivému kašli (DTaP,?.. (Co je dokument PDF) Tato vakcína se podává v sérii pěti ran začíná ve věku 2 měsíce a končí ve věku od 4 do 6 let Tento jev se nazývá primární očkovací sérii; Tdap (tetanus, záškrt, černý kašel a (Co je to dokument PDF) Toto je první posilovací výstřel tetanu a jedna dávka se podává všem preteens ve věku 11 nebo 12. všechny dospívající a dospělé, kteří nikdy dostal TDap výstřel?. potřebujete jednu dávku namísto TD (tetanu a záškrtu) výstřel a všechny těhotné ženy potřebují TDap výstřel během každého těhotenství Tdap pomáhá chránit proti černému kašli (pertussis),.. Td (tetanus a záškrt) Vaccin (Co je to PDF dokumentovat?). Tato vakcína se podává jako posilovací výstřel každých 10 let.