těhotenství týden po týdnu – týdny 1-4

Pokud jste nově těhotná nebo se snažíte otěhotnět, budete mít mnoho otázek o tom, co může očekávat. Jak se změní vaše tělo? Co se děje uvnitř vás? Náš týden po týdnu příručka vám pomůže prostřednictvím svého devíti měsíců těhotenství, takže si můžete být chytřejší, jistější, lépe připravený maminku-k-být. Každý týden nabídne informaci o své tělo a dítě, jakož i užitečné rady můžete použít během těhotenství. Začněme s nahlédnout uvnitř dělohy.

Dítě: Vaše dítě je stále jen záblesk v oku. Je těžké přesně stanovit, kdy došlo k početí, takže lékaři vypočítat datum splatnosti od začátku posledního menstruačního cyklu. To je pravda – pro účely výpočtu, jste “těhotná” ještě předtím, než představit!

Máma-k-být: Na začátku menstruace, asi 20 vajec zvané vajíčka obsadit váčky naplněné tekutinou zvané folikuly. Pokud obvykle mít svou dobu každých 28 dní, pak asi 14 dní později, ovulaci: Jeden z těchto folikulů uvolňuje vajíčko, a to cestuje se svou vejcovodu, kde čeká na oplodnění. Tentokrát – 14 dní poté, co vaše období začalo a den nebo dva déle – je, když jste nejplodnější. Pokud chcete otěhotnět, je to nejlepší čas vyzkoušet. Jakmile je vajíčko oplodněné, pohybuje se do dělohy.

Nebuďte zklamaní, pokud nechcete otěhotnět napoprvé. Každý měsíc, ženy mají 25% šanci na otěhotnění je, takže možná budete muset vyzkoušet více než jednou.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

Tip pro tento týden: Ujistěte se, že máte naplánováno předsudek návštěvu se svým ob-gyn zjištění rizika geneticky podmíněných chorob a nebezpečí pro životní prostředí, stejně jako dozvědět se o nezbytné změny životního stylu, aby zajistily zdravé těhotenství a dítě. Nejdůležitější je, ujistěte se, že jste začal brát 0,4 miligramů nebo 400 mikrogramů kyseliny listové denně. Kyselina listová vzít několik měsíců dříve, než bylo prokázáno koncepce výrazně snížit tyto defekty neurální trubice, jako je rozštěp páteře.

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?