pustulární psoriáza obraz, symptomy, příčiny, léčby a další

Pokud máte náhlý útěk malých, zvedl bílé nebo žluté hrboly nebo puchýře na kůži, která se stala bolest a červené, může mít pustulární psoriáza.

Někdy, pustulózní psoriáza může způsobit puchýřky naplněnými hnisem k pokrytí velké části těla. Jindy puchýře objeví pouze na určitých částech těla. Často toto onemocnění může být bolestivé, ale někteří lidé mají jen kožních projevů bez bolesti.

Nemoc může napodobit normální lupénka na první pohled: Budete mít skvrny na červenou kůží se zvýšenými šupiny, že svědění či hořet. Jakmile se objeví puchýře, to stane se známé jako pustulózní psoriázy.

Některé pustulární psoriáza trhlinami jsou náhlé a závažné (akutní), zatímco jiní mít vliv na lidi mnohokrát měsíců či let (chronické). Stále více lidí má příznaky, které spadají mezi těmito dvěma extrémy.

Existuje několik typů onemocnění. Můžete říct, jaký typ jste na základě vašich příznaků a oblasti pokožky, které jsou pokryté puchýři.

Von Zumbusch pustulární formy. To je nejzávažnější forma nemoci. Jeho breakouts jsou náhlé. Zdá se z ničeho a může pokrýt velké plochy vašeho těla s bolestivým červenou kůží a puchýřky naplněnými hnisem v rámci jednoho nebo dvou dnů.

Pokud máte tento typ, budete mít také horečka a zimnice, a budete se cítit unavený a svědí. Můžete mít také bolesti kloubů a nevolnost. Tento typ pustulózní psoriázy může ohrozit váš život, tak navštivte svého lékaře najednou. Lékaři často posílají své pacienty do nemocnice k ošetření. Starší lidé mívají vážnější případy.

Prstencový (kruhový tvar) pustulární psoriáza. Jedná se o mírnější forma nemoci. V některých případech nemusí mít jiné než kožních puchýřů příznaky, ale to by se mohl vrátit poté, co se dostanete lepší. Puchýře jeví jako zvednutý, naplněnými hnisem kroužky na trupu, rukou a nohou. Středy kroužků léčit, než okraje dělat.