premenstruační syndrom (PMS) -ostatní léčba

Většina z těchto alternativních terapií nejsou považována za standardní léčbu pro PMS. Ale může se stát, že jeden nebo více z nich přispívá také ke zmírnění příznaků. Obecně platí, že tyto léčby jsou bezpečné a nezpůsobují otravné vedlejší účinky.

Než začnete užívat nějaký vitamín, bylinu, nebo minerální doplněk, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. On nebo ona může zjistit, jestli by to mohlo kolidovat s jinými léky, které užíváte; Ujistěte se, postupujte podle pokynů na etiketě. Neužívejte více než maximální dávka; Některé doplňky stravy a léky je třeba se vyhnout, pokud se snažíte otěhotnět.

Jasné světlo terapie jasným světlem terapie ve dnech, kdy jsou přítomny může pomoci zmírnit příznaky PMS symptomy nálady; Magnesiu; může pomoci s některými příznaky PMS; vitamin; je používán některými ženami na pomoc s prsů spojené s PMS.

Black Cohosh Black cohosh je někdy používán ke zmírnění příznaků menopauzy, a to by mohlo pomoci zmírnit příznaky PMS. Pokud máte v plánu vzít Black Cohosh, poraďte se se svým lékařem o tom, jak to vzít bezpečně; Zinek může pomoci zlepšit PMS souvisejících s akné; Vitex (agnus-castus, nebo chasteberry) by mohly pomoci zmírnit podrážděnost, zlost, prsů, nadýmání, křeče a bolesti hlavy. Ale možné nežádoucí účinky patří nevolnost, gastrointestinální obtíže, a nevolnost; Ginkgo bilob; může snížit citlivost prsou, nadýmání, a přibývání na váze; Pupalkový oi; (Oenothera biennis) může nabídnout mírné reliéf prsů.