periodické příznaky končetin porucha pohybového aparátu, příčiny, léčba

Porucha spánku Trends

Periodické končetiny pohyb porucha (PLMD) je porucha spánku charakterizované rytmickými pohyby končetin ve spánku. Pohyby typicky zahrnovat nohy, ale může dojít také horní pohyby končetin. Pohybech pravidelně v průběhu noci a může kolísat v závažnosti od jedné noci k druhému. Mají tendenci se seskupovat v epizodách, které trvají kdekoli od několika minut až po několik hodin. Tyto pohyby jsou velmi odlišné od běžných křeče, tzv hypnic myoklonie, že často zkušenosti zpočátku při pokusu usnout.

Příčiny PLMD nejsou známy. Nicméně nedávný výzkum ukázal, že lidé s různými zdravotních problémů, včetně Parkinsonovy choroby a narkolepsie, může mít časté periodických pohybů končetin ve spánku.

PLMD může být způsobena léky, zejména, antidepresiva.

Příznaky PLMD jsou obvykle noha pohyby s rozšířením palce v kombinaci s částečným ohýbání kotníku, kolena nebo kyčle. Pohyb ramen je typičtější než pohyb ramen. To může často dojít k částečné nebo úplné krátké probuzení, což vede k roztříštěné spánku. Pacienti si často neuvědomují těchto pohybů.

Spánek partner může pozorovat PLMD, která často postihuje partnera předtím, než dotyčná osoba ví o jeho chování. V ostatních případech je diagnóza je vyroben s použitím přes noc Polysomnogram (test, který zaznamenává tělesné funkce během spánku). Tento test je často používán k posouzení příčiny denní spavosti či opakujících probuzení z režimu spánku. Krev práce může být provedeno za účelem testování železa stav, kyselina listová, vitamín B12, funkci štítné žlázy a hladiny hořčíku.

Obecně platí, že existuje několik tříd léků, které se používají k léčbě PLMD. Patří mezi ně léky úzce související s těmi, které léčbu Parkinsonovy choroby, protikřečové léky, benzodiazepiny, a narkotika. Doporučení Běžné léčebné postupy v úvahu typ léků anti-Parkinsonovy jako první linie obrany. Lékařské ošetření PLMD často významně snižuje nebo eliminuje příznaky těchto poruch.

Neexistuje žádný lék na PLMD a lékařské ošetření, musí být i nadále poskytovat pomoc.

Použití kofeinu často zintenzivňuje příznaky PLMD. Je třeba se vyhnout kofein -obsahující produkty, jako je čokoláda, káva, čaj a nealkoholické nápoje. Také mnoho antidepresiva může zhoršit PLMD.

ZDROJ; Národní nadace spánku. National Institutes of Health.