Strategie léčby lupénky

Přestože nelze vyléčit lupénka, existují způsoby, jak zmírnit její příznaky, a nemáte jen jedno nebo dvě možnosti. Existuje mnoho způsobů, jak ji léčit. Můžete dokonce kombinovat některé z nich. Takže pokud jedna věc nefunguje, něco jiného pravděpodobné vůle.

Mám otázky týkající se lupénka? Je tu s odpovědí, z nejzákladnějších otázek, které složitějších témat; V poslední době se několik předních odborníků kožních vzal na otázky z naší psoriázy Společenství. Zde je výběr z on-line chatu s Colby Evans, MD, a Mary Ruth Buchness, MD; Co způsobuje lupénku? Je někdo zkoumat nemoci; Řada věcí by mohl hrát roli v působit podmínku, včetně genetiky, obraťte se s některými věcmi v životním prostředí a změny …

Lékař bude pravděpodobně první navrhnout, že pokusu přípravek budete aplikovat na kůži. Lokální léky zahrnují krémy, masti, šampony, pěny, a oleje. Pravděpodobně budete potřebovat předpis, ale některé produkty jsou k dispozici na přepážce.

Nejběžnější použití kortikosteroidů ke zklidnění zánětu. Jiní použít kyselinu salicylovou, aby pomohla odstranit šupiny.

Další možnosti můžete zkusit zahrnout

Pokud vaše psoriáza pokrývá více než 10% až 20% své kůži, budete pravděpodobně potřebovat více než samotných těchto úprav. Váš lékař může doporučit

Světelná terapie (fototerapie). Vystavení kůži na slunce nebo jiný zdroj ultrafialového záření mohou zlepšit vaše příznaky. To lze provést v ordinaci nebo s fototerapie jednotkou doma. Novější techniky používají laser, který může zaměřit na malé ploše s velmi zaměřeného UVB záření.

Pilulky. Psoriázy, která nereaguje na jinou léčbu, drogy jako acitretin (Soriatane), apremilast (Otezla), cyklosporin a methotrexát (Trexall) může pomoci. Jsou obvykle rezervována pro středně těžkou až těžkou psoriázou, protože nežádoucí účinky mohou být krutý. Lékař bude muset bedlivě sledovat na vás.

“Biologické” drogy. Ty mohou zlepšit lupénku, pokud jiné léky nepomáhají dost. Zdá se, že mají méně vedlejších účinků než některé jiné léky, taky. Většina z nich pracuje tím, že potlačí váš imunitní systém, takže závažné infekce a dokonce i rakovinu jsou rizika, ačkoli ty vzácné. Biologics používané k léčbě lupénky patří adalimumab (Humira), etanercept (Enbrel), infliximab (Remicade), secukinumab (Cosentyx) a ustekinumab (Stelara).