radiační terapie a rakovina prsu

Záření zdr; zahrnuje dodávání přesná množství vysokoenergetického záření zabíjet rakovinné buňky. Záření zastaví reprodukci rakovinných buněk zatímco minimalizuje poškození zdravých tkání. Radiační terapie bylo prokázáno, že zlepšení přežití u žen s karcinomem prsu.

Jak daleko jsme přišli na rakovinu žen? Držet krok s nejnovějšími trendy léčby a studií o rakovině prsu, vaječníků, dělohy a děložního čípku může být skličující. Nové studie vyjdou zdánlivě každý týden s hot-off-the-tisku – a často protichůdné – výsledky. Mamografie? Jsou buď klíčem k prevenci nebo zavádějící v nejlepším případě. A co je konečné slovo o hormonální substituční terapie? Nezabraňuje nebo mohou způsobit rakovinu? Odborníci dokonce nedávno zpochybnila hodnotu přilepení k nízkým obsahem tuku …

Radiační terapii rakoviny prsu může být použit

Typ rakoviny prsu záření, které většina lidí zná, se nazývá externí ozařování. To je také typ nejčastěji používá v případech, O; Breas; rakovina. Externí ozařování funguje tak, že se zaměřuje paprsek záření z počítače na svůj cíl, v oblasti těla postiženého rakovinou.

Druhým typem rakoviny prsu záření se nazývá brachyterapie. Tento typ dodává záření na rakovinu interně pomocí implantátu. V případě rakoviny prsu, radioaktivní semena nebo pelety – tak malé, jako zrnka rýže – jsou umístěny uvnitř prsu u rakoviny pomocí trubice nebo malého katétru. Brachyterapie lze použít samostatně, nebo s externím paprskem. velikost nádoru, umístění, a další faktory, určí, zda je někdo kandidátem pro tento typ záření.

Radiační léčba je bezbolestná. Nicméně, některé ženy mají vedlejší účinky, které mohou zahrnovat

Menší, pevnější prsa, které mohou ovlivnit možnosti pro rekonstrukce prsu

Lymfedém, nebo otok, pokud axilární (podpaží) lymfatických uzlin jsou ozářeny

Po lumpektomii nebo mastektomii, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s chemoterapií a / nebo hormonální terapie, aby se snížilo riziko vzniku rakoviny opakující se v Breas; Jako hlavní léčba rakoviny prsu, v případě, že lékař je přesvědčen, že nádor nelze bezpečně odstranit, pokud ženy zdraví neumožňuje operaci, nebo v případě, že žena nechce mít surger; K léčbě rakoviny, která se rozšířila do kostí nebo Brai; K úlevě od bolesti nebo jiné problémy v případě, že rakovina se opakuje.