probiotika a probiotických doplňků: použití a bezpečnost

Probiotika jsou bakterie, které pomáhají udržovat přirozenou rovnováhu organismů (mikroflóry), ve střevech. Normální lidský zažívací trakt obsahuje asi 400 druhů probiotických bakterií, které snižují růst škodlivých bakterií a podporují zdravý trávicí systém. Největší skupina probiotických bakterií ve střevě je bakterie mléčného kvašení, z nichž Lactobacillus acidophilus, nalezený v jogurtu s živými kulturami, je nejznámější. Droždí je probiotikum látka. Probiotika jsou také k dispozici jako doplňky stravy.

Mnoho lidí používá probiotika, aby se zabránilo průjem, plyn a křeče způsobené antibiotiky. Antibiotika zabijí “dobré” (prospěšné) bakterie spolu s bakteriemi, které způsobují onemocnění. Snížení prospěšných bakterií může vést k zažívacím problémům. Užívání probiotik může pomoci nahradit ztracené prospěšné bakterie. To může pomoci zabránit průjem.

Snížení prospěšných bakterií mohou také vést k dalším infekcím, jako jsou například vaginální kvasinky a močových cest, a symptomy, jako je průjem ze střevních onemocnění.

Probiotika mohou být také použity pro

Pomoc s jiných příčin průjmu; Zabránili infekci v zažívacím traktu; Pomoci kontrolovat imunitní odpověď (zánět), jak je u zánětlivého onemocnění střev (IBD).

Probiotika jsou studovány na dávky v rakovině tlustého střeva, kožní infekce a syndromu dráždivého tračníku (IBS).

Většina probiotika jsou jako to, co je již v trávicím traktu člověka. Některé probiotika používají již po velmi dlouhou dobu v průběhu historie, jako například ve fermentovaných potravinách a kultivovaných mléčných výrobků. Tyto nezdá se, že příčinou onemocnění. Ale studium je potřeba o bezpečnosti probiotik u malých dětí, starších lidí a lidí, kteří mají oslabený imunitní systém.

Stejně jako u jiných doplněk stravy, být vědomi, že probiotické doplňky stravy jsou regulovány jako potraviny, nejsou drogy. Informujte svého lékaře o všechno užíváte, včetně specifických bakterií ve vaší probiotické doplněk.