prevenci astmatické záchvaty a příznaky astmatu

Identifikace spouští je prvním krokem v prevenci astmatických záchvatů. Deník po dobu několika týdnů, popisovat všechny environmentální a situačních faktorů, na které jsou spojeny s vašimi astmatických záchvatů. Když máte astmatický záchvat (exacerbací), vrátit do deníku zjistit, které faktoru, nebo kombinace faktorů, mohly přispět k tomu. Některé běžné astma triggery nejsou vždy zřejmé, jako například roztoči, plísně, a šváby. Zeptejte se svého lékaře o vyšetření alergen pokožky ke stanovení alergenů, které jste mohli stát citlivý. Pak můžete přijmout opatření k omezení styku s těmito alergeny.

Zjistit více o astmatu

Základy

příznaky

Diagnostika a léčba

Prevence

Poraďte se se svým lékařem možnost sledovat svoji funkci plic doma. K tomu budete potřebovat metr vrchol průtoku nebo kapesní spirometru (nástroje, které stojí $ 20 na $ 60 a jsou k dispozici bez lékařského předpisu). Poté, co určíte své osobní nejlepší plicní funkci (PEF nebo FEV1), znovu zkontrolujte, kdykoli budete mít příznaky astmatu. Pokles o více než 20% plicních funkcí na průtokoměru špičkového obvykle znamená, že máte astmatický zhoršení (pokles do žluté zóně) a měl by rychle sledovat svůj písemný astma akční plán, aby se zabránilo dalšímu zhoršování obstrukce dýchacích cest.

Minimalizovala expozice ke všem zdrojům kouře, včetně tabáku, kadidla, svíčky, požáry a ohňostroje. Nedovolte, aby kouření u vás doma nebo v autě, a vyhnout se veřejná místa, která umožňují kouřit. Pokud kouříte cigarety, získat pomoc, aby se úspěšně přestat kouřit. Kouření obvykle dělá astma zhoršují.

Vyhněte se blízkému kontaktu s lidmi, kteří mají dýchací nachlazení (které naznačují, že trpí respirační viry), a po dotyku položky, které mohou být zpracovány s ostatními respirační infekce důkladně umýt ruce.

Získat chřipce každý rok na ochranu proti viru chřipky, který téměř vždy dělá astma mnohem horší několik dní až týdnů. Promluvte si se svým lékařem o získání zápal plic záběr (Pneumovax) stejně, protože lidé s astmatem jsou asi dvakrát častěji než ostatní, aby dostat pneumokokové zápal plic.

da; Noc

Take posouzení astma dostat akční plán Personalizované