poporodní deprese – přehled témat

Toto téma je asi těžké deprese vyvolané porodu. To je odlišné od “baby blues”, které mnohé ženy mají v prvních pár týdnů po porodu. Pro více informací viz Dětské Blues.

Poporodní deprese je vážné onemocnění, které může nastat v prvních několika měsících po porodu. To také může dít po potratu a mrtvého dítěte.

Poporodní deprese může vyvolat pocit velmi smutné, beznadějné, a bezcenné. Můžete mít potíže péče a lepení s dítětem.

Poporodní deprese není “baby blues”, které obvykle zmizí během několika týdnů. Příznaky poporodní deprese může trvat několik měsíců.

Měl jste před deprese nebo poporodní deprese; Máte špatnou podporu od svého partnera, kamarády nebo rodinou; Máte nemocné nebo koliku dítě; Máte spoustu jiných forem stresu ve vašem životě.

Ve vzácných případech, žena může mít těžkou formou deprese nazývá poporodní psychózy. Je to naléhavé, protože to může rychle zhoršit a dát jí nebo jiné nebezpečí.

Je velmi důležité, aby se pro léčbu depresí. Čím dříve se dostanete léčit, tím dříve se budete cítit lépe a užijte si dítě.

Zdá se, poporodní deprese, které mají být způsobený změnami v hormonální hladiny, které se objevují po těhotenství. Každá žena může dostat poporodní deprese v měsících po porodu, potratu nebo narození mrtvého dítěte.

Máte větší šanci dostat poporodní deprese, kdyby

Máte větší pravděpodobnost získat poporodní psychóza, pokud vy nebo někdo z vaší rodiny má bipolární poruchu (známý také jako manio-deprese).

Žena, která má poporodní deprese může

Pocit velmi smutné, beznadějné, a prázdná. Některé ženy také mohou mít pocit úzkosti; Ztratit potěšení z každodenních věcí; Necítí hlad a může zhubnout. (Ale některé ženy cítí větší hlad a přibývají na váze); Mají problémy se spánkem; Nebude moci soustředit.

Tyto symptomy se mohou objevit v první den nebo dva po porodu. Nebo mohou sledovat příznaky baby blues po několika týdnech.