Polypodium leucotomos: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Anapsos, Calaguala, Difur, Fern, Fougère, P. Leucotomos, PL, PLE, Polypodium.

Polypodium leucotomos je kapradina ze Střední Ameriky. Podzemní â € œrunnersâ € (oddenky) se používají v medicíně; Polypodium leucotomos se používá k prevenci některých kožních problémů, včetně spálení sluncem, ekzém (atopickou dermatitidu), lupénky, vitiligo, a rakoviny kůže. Používá se také pro jiné rakoviny a Alzheimerovy nemoci.

Polypodium leucotomos může mít antioxidační účinky. Antioxidanty mohou zabránit škodám způsobeným nadměrným slunečním zářením.

Nedostatečná Evidence fo; Itchy a zánět kůže (ekzém). Předčasné výzkum naznačuje, že na základě zvážení konkrétního Polypodium leucotomos extrakt (Anapsos o ASAC Pharma) ústy by mohla snížit zánět u lidí s svědivou a zanícenou pokožku; Demence. Účinnost Polypodium leucotomos demence je nejasný. Některé starší výzkumy naznačují, že při určitém Polypodium leucotomos extrakt (Anapsos o ASAC Pharma) 360 mg denně perorálně po dobu 4 týdnů by mohlo zlepšit mentální funkce u lidí s mírnou až středně těžkou demencí. Jiné výzkumy však naznačují, že užívání 720 mg stejného extraktu denně nemusí být účinná. Důvodem těchto konfliktních výsledků není jasný; Psoralen-UVA (PUVA) Poškození expozice světla. Psoralen je lék na stav kůže zvané lupénka. Expozice UV záření je psoralen lépe pracovat u některých pacientů. Tato kombinace léčba se nazývá PUVA. Tam je nějaký důkaz, že na základě zvážení konkrétního Polypodium leucotomos extrakt (Fernblock o Cantabria FARMACEUTICA) Před zahájením léčby PUVA může snížit zarudnutí kůže a známky lehkého poškození. Polypodium leucotomos také vypadá, že snížit ztmavnutí kůže, která se stane pro některé lidi po ukončení léčby PUVA. Předčasné výzkumy rovněž naznačují, že při určitém Polypodium leucotomos extrakt (Difur od Cantabria FARMACEUTICA) nebo aplikování krém obsahující Polypodium leucotomos extrakt před vystavení světlu může dojít ke snížení poškození kůže u lidí s psoralen-citlivé pokožky; Psoriáza. Některé důkazy naznačují, že při Polypodium leucotomos extrakty by mohlo zlepšit příznaky těžkou psoriázou; Úžeh. Předčasné výzkum naznačuje, že na základě zvážení konkrétního Polypodium leucotomos extrakt (Fernblock o Cantabria FARMACEUTICA) před sluněním může snížit zarudnutí kůže a známky poškození kůže. Předčasné výzkum také naznačuje, že na základě zvážení konkrétního Polypodium leucotomos extrakt (Difur podle Cantabria FARMACEUTICA), nebo aplikování krém obsahující Polypodium leucotomos před sluněním může dojít ke snížení poškození sluncem. V klinických studiích spálením a poškozením sluncem použili specifický výtažek z Polypodium leucotomos (Fernblock o Cantabria FARMACEUTICA). Tento extrakt se používá v Heliocare značkových výrobků; Podmínkou s názvem vitiligo, ve kterém se objeví bělavé skvrny na kůži. Předčasné výzkum naznačuje, že na základě zvážení konkrétního výtažek z Polypodium leucotomos (Fernblock podle Cantabria FARMACEUTICA) po dobu až 26 týdnů může vrátit nějakou barvu kůže u lidí s vitiligo. Tam jsou také některé zprávy, že brát jiný výtažek z Polypodium leucotomos (Anapsos o ASAC Pharma) po dobu 5 měsíců, mohou mít podobné účinky; Rakovina kůže; Jiné druhy rakoviny; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Polypodium leucotomos pro tyto účely.

Polypodium leucotomos je možná v bezpečí, když užívá ústy nebo nanáší na kůži, krátkodobém horizontu. Jeden Polypodium leucotomos extrakt (Fernblock, Cantabria Farmaceutica) byl bezpečně používat po dobu až 2 dnů. Další extrakt (Anapsos, ASAC Pharma) byl bezpečně používat po dobu až 5 měsíců. Bezpečnost dlouhodobého užívání není znám. K dispozici je o možných nežádoucích účincích Polypodium leucotomos velmi málo informací. Mohlo by dojít k podráždění žaludku u některých osob; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není k dispozici dostatek spolehlivé informace o bezpečnosti při Polypodium leucotomos, pokud jste těhotná nebo kojíte -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání.

V současné době nemáme žádnou informaci o Polypodium LEUCOTOMOS interakce

Příslušná dávka Polypodium leucotomos závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro Polypodium leucotomos. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Alcaraz, M. V., Pathak, M. A., Rius, F., Kollias, N., a Gonzalez, S. Extrakt z Polypodium leucotomos se zdá, aby se minimalizovalo určité změny photoaging v bezvlasé albín myším modelu na zvířatech. Pilotní studie. Photodermatol.Photoimmunol.Photomed. 199; 15 (3-4): 120-126.

Alvarez, XA, Pichel, V., Perez, P., Laredo, M., Corzo, D., Zas, R. Fernandez-Novoa, L., Sempere, JM, Diaz, J., a Cacabelos, R. dvojitě zaslepené, randomizované, placebem kontrolované pilotní studie s anapsos ve senilní demence: účinky na poznávání, mozkovou činnost a bioelektrickou mozkových hemodynamiky. Metody Find.Exp Clin Pharmacol 200; 22 (7): 585-594.

Bernd, A., Theilig, C., Ramirez-Bosca, A., a kol. Srovnání extraktu z Polypodium leucotomos s dalšími frakcemi pokud jde o jejich imunomodulačních aktivit [publikován abstrakt]. Představena na mezinárodním sympoziu o dopadu rakoviny biotechnologie o diagnostických a prognostických ukazatelů, Nice, Francie, říjen 26-28, 1996.

Capella Perez, M. C. a Castells, Rodellas A. [dvojitě zaslepené studii s použitím “anapsos” 120 mg. v léčbě psoriázy]. ACTAS Dermosifiliogr. 198; 72 (9-10): 487-494.

Dea-Ayuela, M., Rodero, M. Rodriguez-Bueno, R., Bolas-Fernandez, F., a Martinez-Fernandez, AR modulace podle Anapsos (Polypodium leucotomos extrakt) odpovědí protilátek proti hlístic parazita Trichinella spiralis , Phytother Res 199; 13 (7): 566-570.

Del Pino, Gamboa J. De Sambricio, Guiu F., a Colomo, Gomez C. [Srovnávací studie mezi 120 mg. z anapsos a placebem u 37 pacientů s psoriázou]. Med Cutan Ibero.Lat.Am 198; 10 (3): 203-208.

Del, PGJ, De, SGF a Colomo, GC. Srovnání Polypodium leucotomis extrahovat s placebem u 37 případů psoriázy. Med Cutan Iber Lat Am 198; 10: 203-208.

Fernandez-Novoa, L., Alvarez, XA, Sempere, JM, Miguel-Hidalgo, JJ, Diaz, J., Franco-Maside, A., a Cacabelos, R. Vliv anapsos na aktivitu enzymu Cu-Zn -superoxide dismutáza ve zvířecím modelu neuronové degenerace. Metody Find.Exp Clin Pharmacol 199; 19 (2): 99-106.

Gomes, A. J., Lunardi, C. N., Gonzalez, S., a Tedesco, A. C. Antioxidační účinek Polypodium leucotomos extraktu a kyseliny koji: reakce s reaktivních kyslíkových radikálů. Braz.J Med Biol Res 200; 34 (11): 1487-1494.

Jimenez, D., Naranjo, R., Doblare, E., Munoz, C., a Vargas, J. F. Anapsos, což antipsoriatickým léčivo, v atopické dermatitidy. Allergol.Immunopathol (Madr.) 198.; 15 (4): 185-189.

Mannan, A., Khan, R. A., a Asif, M. Farmakodynamické studie Polypodium vulgare (Linn.). Indický J Exp Biol 198; 27 (6): 556-560.

Mercadal, Peyri O. a Maesci, Cappitanio F. [Předběžná sdělení o léčbě lupénky s anapsos]. ACTAS Dermosifiliogr. 198; 72 (1-2): 65-68.

Middelkamp-Hup, MA, Bos, JD, Rius-Diaz, F., Gonzalez, S., a Westerhof, W. Léčba vitiligo vulgaris s úzkopásmové UVB a ústní Polypodium leucotomos extrakt: randomizované dvojitě zaslepené placebem kontrolované studie. J Eur Acad Dermatol Venereol 200; 21 (7): 942-950.

Navarro-Blasco, F. J. a Sempere, J. M. Modifikace zánětlivé aktivity psoriatické artritidy u pacientů léčených extraktem z Polipodium leucotomos (Anapsos). Br J Rheumatol. 199; 37 (8): 912.

Nogal-Ruiz, J. J., Gomez-Barrio, A., Escario, J. A., a Martinez-Fernandez, A. R. Vliv Anapsos v myším modelu experimentální trichomoniázy. Parazit 200; 10 (4): 303-308.

Pineiro, Alvarez B. [2 let osobní zkušenosti v anapsos léčbě lupénky v různých klinických forem]. Med Cutan Ibero.Lat.Am 198; 11 (1): 65 až 72.

Rayward, J., Villarrubia, VG, Guillen, C., Prieto, A. Rodriguez-Zapata, M., Sada, G., a Alvarez-Mon, M. Extrakt z kapradí Polypodium leucotomos inhibuje lidských periferních krevních mononukleárních buňky proliferaci in vitro. Int J Immunopharmacol. 199; 19 (1): 9-14.

Tuominen, M., Bohlin, L., a Rolfsen, W. Účinky Calaguala a aktivní princip, adenosin, na faktor aktivující krevní destičky. Planta Med 199; 58 (4): 306-310.

Vasange, M., Rolfsen, W., a Bohlin, L. a sulphonoglycolipid z kapradí Polypodium decumanum a jeho vliv na krevní destičky aktivující faktor-receptoru v lidských neutrofilech. J Pharm Pharmacol 199; 49 (5): 562-566.

Vasange-Tuominen, M., Perera-Ivarsson, P., Shen, J., Bohlin, L., a Rolfsen, W. kapradí Polypodium decumanum, který se používá při léčbě psoriázy, a jeho složky mastných kyselin jako inhibitory leukotrienu B4 formace. Prostaglandiny Leukot.Essent.Fatty Kyseliny 199; 50 (5): 279-284.

Bernd A, Ramirez-Bosca A, Huber H, et al. In vitro studie o imunomodulačních účincích Polypodium leucotomos extraktu na frakce lidských leukocytů. Arzneimittelforschung 199; 45: 901-4.

Garcia F, Pivel JP, Guerrero A, et al. Fenolové složky a antioxidační aktivita Fernblock, vodného extraktu z nadzemní části kapradí Polypodium leucotomos. Způsoby Najít Exp Clin Pharmacol 200; 28: 157-60.

Gonzalez S, Alcaraz MV, Cuevas J, et al. Extrakt z kapradí Polypodium leucotomos (Difur) moduluje Th1 / Th2 cytokinů rovnováhu in vitro a zdá se, že vykazují antiangiogenní aktivity in vivo: patogenní vztahy a terapeutické důsledky. Protinádorový Res 200; 20: 1567-1575.

Gonzalez S, Pathak MA, Cuevas J, et al. Topické nebo orální podávání s extraktem Polypodium leucotomos brání akutní spálení pokožky a psoralen vyvolané fototoxické reakce, stejně jako depleci Langerhansových buněk v lidské kůži. Photodermatol Photoimmunol Photomed 199; 13: 50-60.

Gonzalez S, Pathak MA. Inhibice tvorby UV-indukované reaktivních forem kyslíku, peroxidace lipidů, erytém a photosensitization kůži Polypodium leucotomos. Photodermatol Photoimmunol Photomed 199; 12: 45-56.

Middelkamp-Hup MA, Pathak MA, Parrado C, et al. Orální Polypodium leucotomos extrakt snižuje UV-indukované poškození lidské kůže. J Am Acad Dermatol 200; 51: 910-8.

Middelkamp-Hup MA, Pathak MA, Parrado C, et al. Perorálně podávaný Polypodium leucotomos extrakt snižuje psoralen-vyvolanou UVA fototoxicitu, pigmentace a poškození lidské pokožky. J Am Acad Dermatol 200; 50: 41-9.

Mohammad A. Vitiligo repigmentation s Anapsos (Polypodium leucotomos). Int J Dermatol 198; 28: 479.

Padilla HC, Lainez H, Pacheco JA. Nová látka (hydrofilní část Polypodium leucotomos) pro řízení psoriázy. Int J Dermatol 197; 13: 276-82.

Sempere JM, Rodrigo C, Campos A, et al. Vliv Anapsos (Polypodium leucotomos extrakt) na in vitro produkci cytokinů. Br J Clin Pharmacol 199; 43: 85-9.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese