pneumonie jakékoliv příčiny

Viry, bakterie, houby, nebo (ve vzácných případech), parazity či jiných organismů může způsobit zápal plic.

Pneumonie je akutní infekce plic. Je to častější problém, než si většina lidí myslí. Obvykle pneumonie je mírné onemocnění, ale některé formy jsou velmi nebezpečné a vyžadují hospitalizaci. Ve všech případech, budete muset hledat péči od svého poskytovatele zdravotní péče; Zápal plic může ovlivnit jen jeden laloku pravé nebo levé plíce, celé plíce nebo obou plic; Mnoho různých druhů bakterií nakazit do plic a způsobit zápal plic. Infikované plíce úniku kapalin a vrhnout odumřelé buňky. Tento materiál dřeváky …

Můžete dostat zápal plic

nosu a krku u zdravého člověka je často obsahují bakterie nebo viry, které způsobují zápal plic. Zápal plic se může vyvinout, když tyto organismy rozšířila do plic, zatímco vaše plíce jsou více pravděpodobné, že být infikován. Příklady době, kdy Tato situace může nastat, jsou během nebo brzy po nachlazení nebo pokud máte dlouhodobé (chronické) onemocnění, jako je chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN).

Můžete dostat zápal plic ve svém každodenním životě, například ve škole nebo v práci (komunitní pneumonie), nebo když jste v nemocnici nebo v domě s pečovatelskou službou (zdravotnictví pneumonie). Léčba se může lišit ve zdravotnictví -associated zápal plic, protože bakterie způsobující infekce v nemocnicích se mohou lišit od těch, které způsobují to v komunitě. Toto téma se zaměřuje na komunitní pneumonie.

Ve většině případů se zvláštní organismus (jako jsou bakterie nebo virus), nelze identifikovat ani s testováním. 1. V případě, že organismus je obvykle bakterie Streptococcus pneumoniae. ; Mnoho typů bakterií může způsobit zápal plic. Pneumonie způsobená bakterií Mycoplasma pneumoniae Mycoplasma pneumoniae je někdy mírné a nazvaný “chůze pneumonie, viry, jako je například chřipky A (virus chřipky) a virus respirační syncyciální (RSV), může způsobit zápal plic.

Poté, co dýcháte infikované částic vzduchu do plic; Poté, co dýcháte určité druhy bakterií z nosu a krku do plic. To obvykle dochází během spánku; Během nebo po virové infekce horních cest dýchacích, jako je nachlazení nebo chřipky (chřipka); Jako komplikace virového onemocnění, jako jsou spalničky nebo plané neštovice; Pokud dýcháte velké množství potravin, žaludečních šťáv ze žaludku, nebo zvrací do plic (aspirační pneumonie). Tato situace může nastat, pokud jste měl zdravotní stav, který ovlivňuje vaši schopnost polykat, jako je například zabavení nebo mrtvici.