pektin: použití a rizika

Pektin je rozpustná vláknina nalézt ve většině rostlin. Je nejhojnější v

Z potravin se nejčastěji používá k zahuštění džemy, želé a marmelády.

Už jste se cítil vyčerpaný v poslední době? Můžete jen stěží dělat to po schodech, aniž by se rozvláčný, i když jste fyzicky fit? Pokud ano, můžete být nedostatek železa – zvláště pokud jste žena; Ačkoli mnoho lidí si nemyslím, že železo jako živiny, můžete být překvapeni, že nízká železa je nejčastější nutriční deficit v USA téměř 10% žen jsou železo deficitní, podle údajů z Centers for Disease Control a prevence; Pojďme se podívat na důvod, proč železo je …

Lidské tělo nemůže strávit pektin v jeho přirozené formě. Ale změněné formě pektinu, známý jako upravený citrusových pektin (MCP), má vlastnosti, které umožňují, aby se stravitelné.

Lidé berou MCP z různých důvodů. Některé výzkumy naznačují, že pektin, stejně jako další rozpustné vlákniny, jako ti nalezený v ovesných vloček a psyllia, může pomoci snížit hladinu LDL “špatného” cholesterolu. Ale účinek je malý. Máte-li vysoký cholesterol, rozpustná vláknina, jako je pektin může pomoci ji snížit, ale obvykle nemůže dělat práci na vlastní pěst.

Pektin byl také použit ke kontrole průjmu, a nějaký důkaz ukazuje na jeho účinnost pro léčbu velmi malé děti. FDA, i když bylo rozhodnuto v roce 2003, že dostupné důkazy nepodporují takové použití. Následující rok to bylo zakázáno používání pektinu ve více než-the-counter průjmu léky.

Jablko; Švestka; Slupka a vlákniny z citrusových plodů

Pektin může mít potenciální úlohu v péči o rakoviny. Studie provedené na zvířatech ukázaly, že pektin může zpomalit nebo zastavit šíření prostaty, prsu a rakoviny kůže, zejména do plic. Nicméně, MCP neměl žádný účinek na rakovinu, kde to začalo.

V malé studii u mužů s rakovinou prostaty, u kterých standardní léčba selhala, MCP zdálo, zpomalení růstu jejich rakoviny.

Větší, lepší jejichž studie jsou zapotřebí předtím, než jakékoliv závěry se opírají o potenciálu MCP je jako protinádorového léku.

Pektin byl také použit k pokusu léčit toxicitu těžkých kovů, které mohou vyplývat z expozice olova, rtuti, arsenu a dalších prvků. Někteří lidé věří, že MCP může pomoci tělu vylučovat tyto jedovaté látky. Ale málo objektivní výzkum existuje na podporu těchto tvrzení.

Optimální dávky pro MCP nebyly stanoveny v každém stavu, i když byly použity 6-30 gramů rozdělených po celý den. Také, jak se obecně doplňky, kvalita aktivních složek v produktech, které obsahují MCP se liší od výrobce k výrobce.

Který živin; Chybí vám?