Parasomnie: noční můry, noční děs, zmatenost probouzení a další

Porucha spánku Trends

Parasomnie jsou nebezpeční poruchy spánku, které mohou nastat při probouzení ze spánku REM nebo částečné probouzení z non-REM spánku. Parasomnie patří noční můry, noční děsy, náměsíčnost, zmatenost probouzení a mnoho dalších.

Noční můry jsou živé noční události, které mohou způsobit pocity strachu, teroru a / nebo úzkosti. Obvykle je osoba, která má noční můru se náhle probudil ze spánku REM a je schopen popsat podrobný obsah snů. Po návratu do spánku, je obvykle velmi obtížné. Noční můry mohou být způsobeny mnoha faktorech, včetně nemoci, úzkost, ztráta blízkého člověka, nebo negativní reakce na léky. Zavolejte svého lékaře, pokud noční můry se vyskytují častěji než jednou za týden nebo v případě, noční můry zabránit vám dostat dobrý noční spánek po delší dobu.

Člověk prožívá noční děs náhle probudí ze spánku v vyděšený státu, ale je zmatený a nemůže komunikovat. Oni nereagují na hlasy a je obtížné je plně probudit. Noční děs trvat asi 15 minut, po uplynutí této doby osoba obvykle lehne a zdá se, znovu usnout. Lidé, kteří mají noční děs (někdy nazývané spánku děsy) obvykle nemají vzpomenout na události příští ráno. Noční děs jsou podobné noční můry, ale obvykle dochází během hlubokého spánku.

Lidé zažívají spánkové děsy mohou představovat nebezpečí pro sebe nebo někoho jiného z důvodu pohybů končetin. Noční děs jsou poměrně časté u dětí, většinou ve věku mezi 3 a 8. Děti se spánkem děsy často také hovořit v jejich spánku nebo Sleepwalk. Tato porucha spánku, které mohou běžet v rodinách, může také nastat u dospělých. Silný emocionální napětí a / nebo konzumace alkoholu může zvýšit výskyt noční děs mezi dospělými.

Náměsíčnost nastane, když se člověk zdá být vzhůru a pohybuje se kolem sebe, ale je ve skutečnosti spí. On nebo ona má žádnou paměť epizody. Náměsíčnost nejčastěji dochází během hlubokého NREM spánku (stadia 3 a 4 spánku) brzy v noci a může dojít během REM spánku v časných ranních hodinách. Tato porucha je nejčastěji vidět u dětí ve věku mezi 5 a 1; však může nastat u mladších dětí, dospělé a seniory sleepwalking.

Náměsíčnost se zdá k běhu v rodinách. Na rozdíl od toho, co mnoho lidí věří, že není nebezpečné probudit člověka, který je náměsíčnost. Náměsíčný jednoduše může být zmatený nebo dezorientovaný na krátkou dobu po probuzení. Přestože probuzení náměsíčný není nebezpečný, náměsíčnost sám může být nebezpečné, protože člověk neví o jeho nebo její okolí a mohou narazit do objektů nebo spadnout. U většiny dětí, má tendenci se zastavit, jakmile vstoupí do dospívání.