karcinom prostaty, další ošetření

Aktivní dozor znamená, že bude pečlivě sledován lékařem. Pokud jste mladší nebo aktivní člověk, který je vystaveno pouze nízkému riziku, bude to znamenat pravidelné prohlídky. Pokud začne rychleji roste rakovina, budete muset mít jinou léčbu, jako je chirurgie. Vaše pravidelné prohlídky mohou obsahovat digitální rektální vyšetření PSA testy a biopsie.

Bdělé čekání také znamená, že bude pečlivě sledován lékařem. Ale cílem pozorné vyčkávání je k léčbě příznaků, které způsobují problémy, spíše než léčit rakovinu. U některých starších mužů, nebo těm, kteří nejsou čekal, že žije více než 10 let, hlavní důvod pro výběr pozorné vyčkávání je mít nejlepší možnou kvalitu života.

Radiační terapie mohou být použity samostatně nebo v kombinaci s hormonálními nebo chirurgického zákroku k léčbě rakoviny prostaty. Jako je chirurgie, je velmi účinná při léčbě rakoviny, které se nerozšířila mimo prostaty. V kombinaci s chirurgickým zákrokem, záření se používá k zničit všechny rakovinné buňky, které by mohly být ponechány za sebou a k úlevě od bolesti, když se rozšířila rakovina.

Radiační léčba rakoviny prostaty patří

Hlavním důvodem pro výběr aktivní dohled, je, aby se zabránilo nebo zpoždění vedlejší účinky léčby; Hlavním důvodem zvolit jinou léčbu (a ne aktivní dohled) by si ujít příležitost léčit rakovinu. V případě, že rakovina roste a rozšiřuje, může být těžší je léčit.

Vnější záření. Také se nazývá zevní radioterapii nebo EBRT, radiační terapie používá vysoce energetické paprsky, jako jsou rentgeny, zničit rakovinu. Obvykle je podávána v několika dávkách v průběhu několika týdnů. Záření ničí tkáně, takže může dojít k poškození nervů podél prostaty, které ovlivňují vaši schopnost mít erekci. Pokud již máte problémy střev, vnější záření může vaše příznaky horší. Mezi nejčastější formy vnější záření Ar; Konformní radioterapie (3D-CRT). Používá trojrozměrný systém plánování cílit silnou dávku záření na rakovinu prostaty. To pomáhá chránit zdravé tkáně před radiací; radiační terapie s modulovanou intenzitou (IMRT). Používá novější technologii 3D-CRT se zaměřit na rakovinu; terapie protonového svazku. To je radiační terapie, která využívá jiný typ energie (protonů), spíše než rentgenové záření. To umožňuje větší množství specificky namířené záření, který chrání okolní zdravé tkáně (zejména v konečníku). Někdy terapie proton nosník je v kombinaci s X-ray terapie. (Je k dispozici pouze u velkých zdravotnických zařízení).