prostatitida léčba akutní a chronické prostatitidy

Léčba prostatitidy obvykle začíná brát antibiotika po dobu několika týdnů. Pokud se začnete cítit lépe, budete muset brát léky po dobu 2 až 3 měsíce. Pokud se nezlepší během užívání antibiotik, lze provést další testy.

Možná budete muset vyzkoušet více než jedno ošetření. Tam není standardní léčba, která funguje dobře pro všechny lidi.

Léčba akutní prostatitis je zaměřena na léčení infekce a prevenci komplikací. Akutní bakteriální prostatitida se léčí antibiotiky, bolestí a horečky medicína, přípravky na změkčení stolice, tekutin a odpočinku.

Léčba chronické bakteriální prostatitis je zaměřena na léčení infekce a prevenci komplikací. Antibiotika jsou uvedeny po dobu 6 až 12 týdnů. Dlouhodobá léčba antibiotiky může být v případě infekce vrací potřeby.

Antibiotika se pokusil jako první. Pokud se vaše příznaky nezlepší, léčba těmito léky je obvykle zastaveno; Svalové relaxanty a alfa-blokátory mohou být použity v případě, svalové křeče způsobují bolest nebo problémy s močením; Léky na snížení zánětu, jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), může zmírnit bolest; reduktázy inhibitory 5-alfa, léky, které zpomalují růst prostaty, může být použita; Fyzikální terapie, cvičení, nebo masážní terapie může pomoci některým mužům; Poradenství, biofeedback nebo relaxační techniky mohou pomoci snížit stres, který přispívá k Pai; Některé rostlinné extrakty, jako je pyl extrakt (Cernilton) nebo quercetin (Prosta-Q) může poskytnout určitou úlevu. 1

Pokud nejste schopni močit potřebujete nitrožilní antibiotika, může být přijat do nemocnice po krátkou dobu léčby; Většina mužů získat lepší rychle. Ošetření (obvykle doma) trvá 4 až 6 týdnů.

Infikované prostaty kameny (prostaty kalkuly) může infekce obtížnější léčit. Mohou třeba chirurgicky odstranit; Chirurgie může být nutná, pokud problémy močových cest, jako je například zúžení hrdla močového měchýře nebo močové trubice, způsobují zánět prostaty; Chirurgické odstranění prostaty (prostatektomie) pro opakované infekce se používá jen zřídka a používá se pouze v krajním případě.