prostatitida (infekce prostaty, otok) příčiny, příznaky, léčba

Prostatitis je otok nebo zánět prostaty. Často bolí. Prostata je umístěna těsně pod močovým měchýřem člověka a je součástí tekutiny pro sperma. U mladých mužů, prostata je o velikosti vlašského ořechu. To obvykle roste větší jak stárnete.

Někdy prostatitis je způsobena bakteriemi, ale často příčinou není známa.

Příznaky dlouhodobé (chronické) prostatitidy jsou často mírné a začít pomalu v průběhu několika týdnů či měsíců. Mohou zahrnovat

Příznaky akutní prostatitidy jsou stejné, ale začnou náhle a jsou závažné. Mohou rovněž zahrnovat horečku a zimnici.

Někteří lidé mohou mít žádné příznaky.

Lékař může často zjistit, zda máte prostaty tím, že žádá o své příznaky a minulé zdraví. On nebo ona bude také provádět fyzikální vyšetření, včetně digitální rektální zkouškou. V tomto testu lékař klade rukavici, lubrikovaný prst do konečníku cítit svou prostatu. Můžete také potřebovat vyšetření krve a moči zjistit, jaký typ předstojné žlázy máte nebo hledat jinou příčinu vašich problémů.

Nutkání na močení často. Ale můžete procházet pouze malé množství moči; Hořící bolest při močení; Problém se spuštěním proud moči, močení ve vlnách, spíše než ve stálém proudu toku moči, který je slabší, než je obvyklé, a kličkování po močení; Probuzení v noci močit často; Pocit není úplně vyprázdnit močový měchýř; Bolest v dolní části zad, v oblasti mezi varlaty a konečníkem, v podbřišku či stehen nebo nad ohanbí. Bolest může být horší při pohybu střev; Některé bolesti v průběhu nebo po ejakulaci; Bolest ve špičce penisu.