patelární tracking porucha – přehled témat

Patelární porucha sledování znamená, že čéšky (čéška) přesouvá z místa jako noha se ohýbá či narovná. Ve většině případů je čéšky posouvá příliš daleko směrem k vnější straně nohy. V několika málo lidí, je to posouvá směrem dovnitř.

Čéšky sedí v drážce na konci stehenní kosti. To je drží na místě šlach v horní a dolní a vazy na bocích; Vrstva chrupavky linky na spodní straně čéšky. To pomáhá to klouzat podél drážky v místě stehenní kosti.

Váš kolenního kloubu je složitá závěs, který spojuje dvě kosti bérce s stehenní kosti.

Problém s kteroukoliv z těchto částí v nebo kolem kolene může vést k patelární sledování poruchy.

porucha patelární sledování je obvykle způsoben několika problémy při současném, jako je například

Máte větší pravděpodobnost mít nepořádek patelární sledování, pokud máte některý z výše uvedených problémů a máte nadváhu, běh, nebo sportovat, které vyžadují opakované skákání, ohýbání kolen, nebo v podřepu.

Pokud máte nějaký problém sledování patelární, můžete mít

Pokud váš čéšky je zcela vykloubené, může mít silnou bolest a otok. Koleno může vypadat jako kost je na místě. A ty nemusí být schopen ohnout nebo narovnat kolena. Máte-li tyto příznaky, určitě navštivte svého lékaře. Vykloubené koleno je třeba dát zpět na místo lékaře ihned.

Slabé stehenní svaly; Šlachy, vazy, nebo svaly v noze, které jsou příliš utažená nebo příliš volná; Činnosti, které zdůrazňují koleno znovu a znovu, a to zejména ty, které se kroutících pohybů; Traumatické poranění kolena, jako je úder, který tlačí čéšky směrem k vnější straně nohy; Problémy se strukturou kolenních kostí a jakým způsobem jsou vyrovnány.

Bolest v přední části kolena, zvláště když squat, skok, klečet, nebo pomocí schodů (nejčastěji při jízdě dolů po schodech); Pocit praskání, mletí, uklouznutí nebo lov ve své čéšky, když se ohnout nebo narovnat nohu; Pocit, že vaše koleno je vybočení nebo ustupuje, jako by najednou koleno nemůže podpořit vaši váhu.