paliativní péče-how paliativní péče vám může pomoci

Paliativní péče vám může pomoci cítit se lépe jako celého člověka-in vašeho těla, mysli a ducha. To vám pomůže soustředit se na “velký obrázek” svého života. Paliativní péče zahrnuje svou rodinu a blízké.

Je důležité mluvit o své cíle a přání spíše dříve než později. Tak, vy, vaši blízcí, a vaši lékaři vědět, co chcete. Pokud chcete, můžete si být součástí každé rozhodnutí o své péči.

Paliativní péče pracuje nejlépe s otevřenou komunikaci. Zkuste se zaměřit na to, co můžete udělat pro zlepšení komunikace s vaší paliativní poskytovatele péče. Pokud nechcete pochopit, co se říká, ptejte se, dokud vy. Možná budete chtít zapsat na vaše dotazy před svým jmenováním, nebo přinést milovaného člověka ke svému jmenování. Důležité otázky se ptát zahrnovat

Dalo by se mluvit o mnoha věcech během návštěvy paliativní péče, včetně

Zacházení. Dostanete se rozhodnout, jak dobře je vaše léčba účinná, a pokud chcete, aby v ní pokračovat. Možná, že opravdu chcete vidět váš vnuk absolvent, takže jste se rozhodli pokračovat v léčbě, i když se cítíte špatně. Nebo byste raději zastavit nebo omezit dobu léčby, protože byste raději zaměřit na kvalitu vašeho života spíše než na délku svého života.

Bolest a vedlejší účinky léčby bolesti a vedlejší účinky léčby. Možná, že budete muset žít s vedlejšími účinky nebo bolesti. Ale paliativní péče lékař může předepsat léky, které často pomáhají s nimi. Všechny typy léčby jsou klady a zápory, ale můžete pracovat se svým lékařem najít správnou kombinaci léků pro vás.